Держава повинна підтримувати високий рівень витрат, підкреслив економіст, нобелівський лауреат Пол Кругман, відповідаючи на питання про бюджетну політику розвинених країн на форумі "Росія 2012". Про це повідомляє "Росія 24".
За останніх 30 років, починаючи з 80-х рр., борг у приватному секторі драматично зріс. "Ми були дуже самовдоволеними, вважали, що ризики використання позикових коштів більше не існує", - визнав професор.
Він, проте, зазначив, що проблема в тому, що якщо всі виплачуватимуть борг одночасно, дефляційні ризики зростуть. "Одночасно погашати борги - це погана практика", - підкреслив експерт. Він пояснив, що оскільки приватний сектор прагне виплатити борги, уряд повинен підтримувати витрати.
На жаль, уряди Західної Європи "приєднуються" до комерційного сектору, затягуючи пояси, констатує Кругман. "Хтось має бути противагою", - упевнений економіст. "Я був проти боргової політики в США кілька років тому. Але зараз нам потрібен мораторій на "затягування поясів" доти, поки ми не виберемося з кризи", - резюмував професор.
Відповідаючи на питання прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про проблему перевиробництва, Кругман не погодився в тому, що ключова проблема - це перевиробництво. "Це криза боргу і криза падіння попиту", - вважає економіст.
Зазначимо, що головний інвестиційний стратег Wells Capital Management Джеймс Полсен, коментуючи кризу в США, заявив, що вона вже закінчилася.