ua en ru

Новий рік за 100 років

Новий рік за 100 років Фото: Історико-гастрономічна виставка "Новий рік за 100 років"

16.12.2016-25.12.2016

16 грудня у столичній галереї D12 відкриється унікальна історико-гастрономічна виставка "Новий рік за 100 років". Відвідувачі зможуть простежити еволюцію улюбленого свята українців протягом останнього століття, відчути дух Нового року різних періодів (від початку ХХ століття і до наших днів), дізнатися, що їли, пили, слухали, які традиції дотримувалися і яких гастрономічних тенденцій дотримувалися українці.

Виставка історії Нового року - одне з головних подій святкового грудня, поряд з центральною ялинкою і ярмарками.

Інтерактивна експозиція складатиметься з 5 інсталяцій, відтворюють новорічну атмосферу різних періодів: початок ХХ століття, 30-40-і роки, 80-і і 90-і роки минулого століття, 2017 рік. Кожен з експонатів буде представляти собою стилізовану зону з тодішніми меблями, ексклюзивними елементами декору і сервірованим новорічним столом.

Кожна зі святкових інсталяцій являє собою не тільки гастрономічну, але й історичну реконструкцію. Старовинні канделябри і посуд з бутафорським смаженим поросям та млинцями з ікрою прикрасять перший стіл початку ХХ століття. Домашня консервація і соління візуалізують середину ХХ століття. В зоні 80-х можна буде послухати музичні новорічні виступи тих років. Куточок 90-х неможливо уявити без коврів на стінах, курки-гриль і розчинних напоїв "Юппі" на столі. По телевізору можна буде подивитися "Блакитний вогник".

Новий рік за 100 років

Фото: Історико-гастрономічна виставка "Новий рік за 100 років"

Декоратори проекту Олександра Патока і Тата Вербі зізнаються, що знайти посуд ХХ століття виявилося так само важко, як і торшер з 80-х років.

"Ми шукали все необхідне на барахолках, в приватних колекціях, у бабусь і дідусів, які просто зберігають вдома старовинні речі. Найстарішим експонатом став свічник приблизно 1905 року випуску. Саме такий на початку минулого століття ставили на святковий стіл разом з гілками ялинки. Окремо ми задіяли бутафорії - відтворили, зліпили і вручну розписали їжу - і виклали на посуд відповідних років. Адже в кожен період була своя гастрономічна мода", - говорить Олександра Патока.

У вихідні дні на території сучасної інсталяції відвідувачам запропонують експрес-святкування Нового року: щогодини під бій курантів гості зможуть підняти келих шампанського, спробувати салат олів'є і загадати бажання. Таким чином, у киян і гостей столиці з'явиться додаткова можливість відсвяткувати Новий рік зі всіма близькими, рідними, друзями, колегами, близькими.

Більше інформації можна дізнатися за адресою. Вхід на захід вільний.