ua en ru

Майже 300 жінок та дітей пройшли курс психологічної реабілітації від "Метінвесту"

Майже 300 жінок та дітей пройшли курс психологічної реабілітації від "Метінвесту" Майже 300 жінок та дітей пройшли курс психологічної реабілітації від "Метінвесту" (фото: прес-служба)

Програму психологічної реабілітації "Незламна мама" пройшли ще дві групи зі 100 жінок і їхніх дітей. Всього ж з 2022 року спільний проект допоміг 291 людині - 137 жінкам і 154 дітям, - відновитися після воєнних травм.

Програму започаткувала гуманітарна ініціатива "Рятуємо життя", яку заснувала компанія "Метінвест" на початку війни, спільно з "Фондом Маша".

Реабілітація проходить в оздоровчих центрах у Карпатах, і триває по три тижні кожна. З осені 2022 року за підтримки "Рятуємо життя" відбулося вже п’ять заїздів, наступний планується у липні цього року.

Протягом змін із мамами та дітьми займаються за окремим розкладом: проводять групові та індивідуальні консультації з психологами, заняття із сімейної психології, тілесну терапію та артмайстерні, організовують екскурсії та походи в гори.

Протягом чотирьох змін програму проходили співробітниці "Метінвесту", дружини та діти працівників компанії, котрі перебували в окупації, втратили членів родини, покинули домівки чи мають психологічні травми внаслідок пережитого.

Зараз програма розширяє допомогу: відтепер відновити ментальне здоров’я зможуть також мешканці українських міст, де працюють підприємства "Метінвесту" - Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу, Покровська та інших. Хто саме з жителів має потрапити до програми, вирішують місцеві адміністрації.

"Місія проекту "Рятуємо життя" - фізичне та психологічне відновлення людей. Щоб будувати майбутнє, варто вже зараз подбати про себе, віднайти внутрішні ресурси, які виснажує війна. Як і обіцяли, ми розширюємо масштаби програми "Незламна мама", і розвиваємо інші формати психологічної допомоги, щоб якомога більше людей мали можливість нею скористатися", - зауважила директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом групи "Метінвест" Тетяна Петрук.

Як відомо, ініціатива "Рятуємо життя" спільно з Глобальним договором ООН також створили Центри психологічної реабілітації та підтримки для українців, які постраждали унаслідок війни. Перший центр відкриють у Запоріжжі вже у липні.

Нагадаємо, гумпроект "Рятуємо життя" створила "Метінвест" у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців проект допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.