ua en ru

Карпачов назвав список шкідливих казок, які не можна читати дітям

Карпачов назвав список шкідливих казок, які не можна читати дітям Які казки не можна читати дітям (фото: Freepik)

Відомий український експерт із дитячої психології та розвитку особистості Дмитро Карпачов назвав три "шкідливі" казки, які не варто читати дітям.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на пост психолога в Instagram.

За словами психолога, кожна з казок негативно впливає на розвиток дитини та створює неправильні сценарії на майбутнє життя.

Карлсон

За словами Карпачова, Карлсон створює для дитини викривлене уявлення про дружбу, адже у казці Малюк постійно підкорюється чужим бажанням. Крім цього, заради комфорту Карлсона жертвує власним, щоб догодити "другу", і не має власними кордонами.

Попелюшка

Психолог каже, що така казка впливає на побудову сценаріїв у дівчат у майбутньому. Мова йде про поведінку жертви як єдиний успішний шлях для жінки і заміжжя, як порятунок від усіх бід.

"Мені завжди бракувало активної позиції від Попелюшки та розуміння, що ж пішло не так у стосунках мачухи та падчірки", - йдеться у повідомленні.

Червона Шапочка

Психолог не може знайти відповідей на багато запитань. Зокрема, чому матір відправила саму дитину до темного лісу, а не пішла з нею разом, тим самим убезпечивши доньку і провівши з нею час.

До того ж у казці показують, що дівчинка ж без роздумів розмовляє із незнайомцями у лісі, що, за словами Карпачова, говорить про відсутність розмов про безпеку у родині. Однак, найнебезпечніше - це сцени насилля у казці.

Чому дітям потрібно читати казки

Казка - це перша художня література, з якою знайомиться дитина. У цих історіях закладені великі сенси та смисли. Хоч казкові історії відбуваються y фантастичних світах, вони всі дотичні до нашої реальності.

У казках закладений механізм, який показує дитині модель майбутнього життя. Хороші персонажі збагачують високими моральними ідеалами, погані - формують почуття справедливості та порядності.

Читання з перших місяців народження формує емоційний контакт між матір'ю та дитиною. Це зв'язок, який закладається на довгі роки. Тому він дуже важливий та потрібний.