ua en ru

Зеленський впевнений, що по Польщі ударила ракета РФ. Хоче участі у розслідуванні

Зеленський впевнений, що по Польщі ударила ракета РФ. Хоче участі у розслідуванні Фото: президент України Володимир Зеленський (president.gov.ua)

Президент Володимир Зеленський не сумнівається, що по Польщі ударила не українська, а російська ракета.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію глави держави.

Українська ракета не могла ударити по Польщі

"Це серйозна історія. Я навіть не сумніваюся у доповіді вечірній мені особисто від командувача Повітряних сил до (головнокомандувача - ред.) Залужного. Я не сумніваюся, що це була не наша ракета або не наш ракетний удар. У мене немає сенсу їм не довіряти. Я з ними війну пройшов", - сказав Зеленський.

Україна хоче долучитися до розслідування

Він додав, що всю ніч розмовляв з різними лідерами про ситуацію, яка склалася на території Польщі.

"Домовилися не розголошувати, але, тим не менш, у мене проста позиція: а можна допустити Україну на місце? Це справедливо? Я вважаю, що ми маємо на це право. Поки слідство не завершилося, можна не казати остаточні висновки?", - заявив президент.

Він запевнив, що якщо це було використання української ППО, то він хоче доказів. За словами президента, якщо це дійсно уламок української ракети, то Україна попросить вибачення, але спочатку "слідство, доступ, дані, які відомі".

"Отримати факти наявності якихось доказів від партнерів ми маємо право? В закритому режимі. Я хочу не на основі просто слів "є вірогідність". Ми можемо це отримати на рівні наших органів, розвідок, МВС, МЗС. Ми нічого не отримали. Я впевнений, що ми маємо бути залучені до розслідування і будемо", - сказав глава держави.

Зеленський підкреслив, що з 25 російських ударів по часу співпадає один. Як стверджує президент, є фіксація, що той удар, який співпадає по часу з вибухом у Польщі, розірвався у небі, в межах території України.

"Але ми не можемо виключати, що якийсь уламок полетів. Але ми можемо виключати чи не виключати, це є слідство. Але головне - діаметр 20 метрів, глибина 5 метрів. Це може бути уламок? Чи ні? У мене є своя думка. Я вважаю, що це була російська ракета. Я так вважаю, згідно з довірою до доповіді військових", - сказав президент.

Він додав, що цілком справедливо було б партнерам заслухати в закритому режимі Повітряні сили України.

"Я вважаю, що треба не передавати інформацію посольствами, а заслухати наші Повітряні сили, особисто командувача. Про деталі, час, постріли, нумерацію ракет. Нумерація на кожній випущеній нашій ракеті ППО. Ми хочемо знайти, де ці номера. Якщо десь вони не на нашій території, то хотілося б, щоб це показали", - підсумував Зеленський.