ua en ru

Сербські найманці беруть участь у війні проти України: Белград перевірить інформацію

Сербські найманці беруть участь у війні проти України: Белград перевірить інформацію Фото: Сербія перевіряє інформацію про участь найманців у війні (Getty Images)

Спецслужби Сербії перевіряють інформацію про можливу участь громадян на боці Росії у війні проти України.

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на Радіо Свобода, про це заявив глава МВС Сербії Мілош Вучевич.

Вучевич зазначив, що Сербія прагне врегулювання війни в Україні та в усьому світі.

"Наша країна дуже чітко заявляє, що участь сербських громадян у всіх конфліктах в інших країнах заборонена, і це спричиняє правові наслідки", - зазначив глава сербського МВС.

Інформація про участь сербів у війні в Україні на боці Росії почала поширюватись у соцмережах у середині січня. Тоді у російському "ВКонтакте" з'явилися фото з нібито сербськими бойовиками, які прибули до Запорізької області.

У повідомленні "ВКонтакте" стверджувалося, що серби приїхали в Україну порушуючи закон і нібито вступили до так званого "батальйону імені Павла Судоплатова". Водночас у Telegram почали розповсюджуватись відео з нібито сербськими бойовиками, які заявляють, що приїхали до України "допомагати братам".

Особу одного з присутніх на відео "Радіо Свобода" змогло встановити - йдеться про Андрія Родіонова, засновника руху "Російсько-слов'янське возз'єднання та відродження" (RUSOV), мета якого - створення "федеративної слов'янської держави на чолі з Великою Росією".

Сам Родіонов часто бував у Сербії і давав інтерв'ю місцевим ЗМІ, а нещодавно заявив, що на його запрошення двоє сербів вступили до лав російської армії в Україні.

За оцінками посольства України в Сербії, станом на грудень 2018 року понад 300 сербів вирушили до України для участі у війні на боці бойовиків. 32 з них у Сербії засудили, причому у більшості випадків йшлося про мінімальні покарання.

Раніше в США заявили, що ПВК "Вагнера", яка бере участь у війні проти України, нарощує свою присутність у Сербії.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.