ua en ru

Китай готовий співпрацювати зі США, оскільки це впливає на долю людства, - Сі Цзіньпін

Китай готовий співпрацювати зі США, оскільки це впливає на долю людства, - Сі Цзіньпін Фото: Сі Цзіньпін, голова КНР (Getty Images)

Китай готовий продовжувати взаємовигідну співпрацю зі Сполученими Штатами Америки. Від таких стосунків залежить доля людства.

Про це у своєму листі на щорічну вечерю Національного комітету з американо-китайських відносин написав лідер КНР Сі Цзіньпін, повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ Китаю.

"Сі Цзіньпін зазначив, що Китай та Сполучені Штати можуть знайти правильний шлях до взаєморозуміння один з одним, що має вирішальне значення для мирного розвитку світу та майбутньої долі людства. Китай готовий просувати взаємовигідну співпрацю з США", - наводить відомство зміст листа.

Сі Цзіньпін також зазначає, що співпраця з США має бути заснована на взаємній повазі, мирному співіснуванні та взаємовигоді.

Що передувало

Нагадаємо, на вже цього тижня міністр закордонних справ Китаю Ван І має відвідати Вашингтон. В ході свого візиту він зустрінеться з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

Як зазначав учора, 24 жовтня, сам Блінкен, він хоче обговорити з Ван І ситуацію на Близькому Сході.

Також, за інформацією ЗМІ, наступного місяця США може відвідати Сі Цзіньпін. Планується, що він зустрінеться з президентом США Джо Байденом на полях саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), який пройде у Сан-Франциско з 11 по 17 листопада.