ua en ru

Янукович - Путіну: Україна розраховує вийти на економічно обгрунтовану ціну газу (фото)

Автор: RBC.UA
Президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін обговорили перспективи розвитку міждержавних відносин у пріоритетних галузях економіки, взаємодію в газовій сфері і в рамках Митного союзу. За підсумками переговорів у присутності глав держав підписано міжурядові Угоду про реадмісію та Виконавчий протокол про порядок її реалізації, а також Протокол про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2012 році, повідомляє прес-служба Президента РФ.

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін обговорили перспективи розвитку міждержавних відносин у пріоритетних галузях економіки, взаємодію в газовій сфері і в рамках Митного союзу. За підсумками переговорів у присутності глав держав підписано міжурядові Угоду про реадмісію та Виконавчий протокол про порядок її реалізації, а також Протокол про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2012 році, повідомляє прес-служба Президента РФ.

Читайте також: Кабмін укладе нові договори у 2013 р. для подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі

Так, Протокол про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2012 р. дозволяє двом сторонам реалізовувати положення міжурядової угоди про виробничу кооперацію від 24 квітня 1998 р., відповідно до якої товари (послуги), що поставляються за виробничою кооперацією, не обкладаються ПДВ і акцизами. Цей документ безпосередньо регламентує порядок і умови формування номенклатури товарів, які поставляються за виробничою кооперацією господарськими суб'єктами України та Росії у 2012 р., а також обсяги їх поставок і перелік цих госпсуб'єктів.

Янукович - Путіну: Україна розраховує вийти на економічно обгрунтовану ціну газу (фото)

Інший підписаний документ - міжурядова Угоду про реадмісію, а також Виконавчий протокол про порядок її реалізації. Угода врегульовує питання співробітництва двох сторін у сфері передачі компетентними органами держав осіб, які в'їхали або перебувають на території країни, що запитує, з порушенням міграційного законодавства. Механізм реалізації даної міждержавної угоди встановлюється у Виконавчому протоколі.

Також Україна, Росія і Казахстан домовилися про співпрацю в космічній сфері, заявив Янукович. "Наші відомства нарешті домовилися з питань космосу: в ​​дослідженнях, спільній роботі, як ми з вами говорили, "на трьох" - Казахстан, Україна і Росія. І зараз планується три пуски", - зазначив український лідер. За його словами, Україна і Росія найближчим часом повинні домовитися з питань співробітництва у сфері літакобудування, "тому що наші виробники вже чекають цих рішень".

Читайте також: Путін розраховує, що після виборів у Раду взаємодія України з РФ отримає додатковий імпульс

У ході зустрічі Янукович заявив, що переговори з Росією про ціну на газ для України тривають. "У цьому зв'язку хочу наголосити, що переговори з актуального для України так званого газового питання тривають, і ми розраховуємо вийти на економічно обгрунтовану і справедливу формулу встановлення ціни на газ для нашої країни", - зазначив Президент України. Також він зазначив, що в ході сьогоднішніх переговорів сторони приділили значну увагу питанням двосторонньої взаємодії в енергетичній сфері.

Також Янукович заявив, що керівництво України і Росії налаштоване на подальше підтримання інтенсивного політичного діалогу між нашими державами. "Відзначу наше обопільне з паном Президентом прагнення до збереження високої динаміки політичного діалогу, насамперед на найвищому рівні", - сказав український лідер. Він додав, що в цьому зв'язку сторони сьогодні предметно обговорили можливий графік двосторонніх контактів на найближчу перспективу. Крім цього, сторони в контексті розширення міжрегіонального співробітництва обговорили підготовку до проведення українсько-російського міжрегіонального економічного форуму в Нижньому Новгороді.

У відносинах України і Росії існує величезний потенціал - і обом сторонам необхідно сконцентрувати зусилля на його максимальному використанні, заявив під час зустрічі з представниками ЗМІ після завершення зустрічі Янукович. Глава української держави відзначив важливість для обох країн подальшого розвитку співробітництва в тих сферах, де сьогодні вже є добрі результати. "Маю на увазі атомну енергетику, авіабудування, ракетно-космічну сферу, енергетику та інші високотехнологічні та наукомісткі галузі", - сказав він.

Президент нагадав, що, за підсумками минулого року, країни вже перевищили докризові показники у двосторонній торгівлі. "Але ми не збираємося зупинятися на досягнутому та єдині в думці, що треба й надалі спільно вживати заходів з метою поступального нарощування обсягів двостороннього товарообігу", - наголосив він, додавши, що цьому сприятиме відмова обох сторін від застосування різних обмежувальних заходів у взаємній торгівлі.

Путін, своєю чергою, зазначив, що проведені сьогодні переговори показали налаштованість сторін на подальший розвиток відносин. "Переговори підтвердили: розвиток взаємної співпраці і партнерства між Росією та Україною - це наш спільний стратегічний вибір. Він спирається на міцні зв'язки між двома народами", - сказав він. Президент РФ нагадав, що Україна посідає четверте місце серед основних зовнішньоторговельних партнерів Росії, а серед країн СНД - перше.

"Торік взаємний товарообіг виріс на 36% і перевищив 50 млрд доларів. Нам треба підтримувати і зміцнювати таку динаміку", - сказав Путін. Він повідомив, що під час переговорів сторони ухвалили рішення щодо активного просування проектів у тих сферах економіки, де Україна і РФ займають провідні позиції - зокрема в атомній енергетиці, авіабудуванні, металургії та космічній сфері.

За словами Путіна, ще одним значним спільним проектом обіцяє стати святкування у 2014 році 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. "Ми домовилися дати доручення урядам приступити до спільної всебічної підготовки до цього важливого ​​для обох країн ювілею", - наголосив Президент Росії.

Нагадаємо, раніше прес-служба Президента України повідомляла, що Янукович і Путін планують обговорити широке коло актуальних питань двосторонніх відносин країн - у тому числі, про співпрацю в газовій сфері. "Поговоримо, зокрема, про газ", - сказав Янукович на початку зустрічі зі своїм російським колегою в його резиденції в Ново-Огарьово.

Читайте також: Ціна на газ для України може бути знижена до 160 дол. за 1 тис. куб. м у разі приєднання до МС, - Азаров

За словами Януковича, йдеться також про тему співпраці в космічній галузі. "Це питання дуже важливе з точки зору впровадження сучасних технологій, які сьогодні є рушійною силою зростання економіки", - сказав він.

Президент додав, що сьогодні Україні та Росії також необхідно поглиблювати співпрацю в галузі літакобудування. Він нагадав, що ця тема актуальна для українських виробників.

Глава держави окремо відзначив важливість ефективного українських-російської взаємодії в питаннях атомної енергетики.

Своєю чергою, Путін зазначив, що сьогодні між Україною і Росією істотно розвивається співробітництво в економіці, у стратегічних сферах тощо. Президент Росії нагадав про зростання товарообігу між країнами. "Думаю, ваш приїзд є своєчасним. Приємно, що ми підтримуємо з вами регулярні контакти, зокрема, на рівні урядів, міністерств і компаній", - сказав російський лідер.

Читайте також: Україну чекає небувале охолодження торговельних відносин з РФ, якщо вона не вступить до МС

Раніше на зустрічі з Путіним Янукович заявив, що поглиблення співпраці з Митним союзом буде корисним для економіки України. "Ми не змінюємо своєї точки зору - ми вважаємо, що поглиблення співпраці з Митним союзом буде приносити користь нашим товаровиробникам", - сказав український лідер. За його словами, Україна і Росія повинні постійно поглиблювати співпрацю в цьому питанні. "Це буде приносити економіці тільки плюс", - сказав він.

Путін, у свою чергу, зазначив, що співпраця в рамках Митного союзу є вигідною, враховуючи ступінь кооперації різних галузей економіки, яка існує між економіками України і Росії.

Нагадаємо, українська делегація на чолі з Януковичем прибула до Москви сьогодні у другій половині дня. Переговори між лідерами держав відбуваються в підмосковній резиденції російського Президента в Ново-Огарьово спочатку у вузькому колі, а потім - у розширеному форматі.

До складу української делегації увійшли міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, глава МЗС України Костянтин Грищенко, глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.

Читайте також: Україна ще не узгодила обсяги закупівлі російського газу на 2013 р., - Макуха

Під час візиту обговорюватимуться актуальні питання двостороннього порядку денного, зокрема, поглиблення міжрегіонального та прикордонного співробітництва, перспективи розвитку виробничої кооперації в ракетно-космічній і авіаційній сферах, а також у сфері атомної енергетики. Президенти також обговорять газову тему.

Раніше повідомлялося, що Янукович і Путін обговорять новий договір про розширення співпраці в газовій сфері між Україною і РФ. Напередодні глава МЗС Грищенко заявляв, що 22 жовтня Президент Янукович у ході свого візиту до Москви обговорить ряд питань, в тому числі, по газовій темі.

Остання зустріч Януковича і Путіна відбулася в Сочі в серпні 2012 р. Тоді Президент України сказав, що хотів би змінити характер відносин з Росією в газовій сфері. Після цієї зустрічі джерела повідомляли, що Путін поставив Януковичу ультиматум, - якщо у двомісячний термін Київ не погодиться вступити до Митного союзу, його чекатиме охолодження торговельних відносин. Термін для прийняття рішення по нібито поставленому Президентом РФ ульматуму давно минув, Україна до МС не вступила і відносини з РФ не зіпсувала.

Читайте також: Україна у 2013 р. планує знизити споживання газу на 12%

Перед цим двоє лідерів зустрічалися на засіданні українсько-російської міждержавної комісії. Глави держав обговорили низку питань як економічного, так і політичного характеру. Однак, як і за результатами ряду попередніх зустрічей, досягти яких-небудь конкретних домовленостей президентам не вдалося.

1 жовтня Президент Янукович підписав доручення з метою подальшого поглиблення відносин стратегічного партнерства з Росією і неухильного виконання домовленостей, досягнутих під час п'ятого засідання російсько-української міждержавної комісії. 19 жовтня у МЗС РФ повідомили, що Україна і Росія задоволені ходом демаркації українсько-російського кордону.

Зазначимо, що ціна на газ для України в І кварталі 2013 р. складе близько 432 дол./тис. куб. м.