ua en ru

Україна і Росія задоволені ходом демаркації кордону, - глава МЗС РФ

Україна і Росія задоволені ходом демаркації українсько-російського кордону. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який провів сьогодні зустріч з главою українського МЗС Костянтином Грищенком, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми розглянули хід демаркації кордону, задоволені, що з обох сторін є розуміння оформити кордон таким чином, щоб вона не розділяла, а робила більш зручним спілкування між громадянами, які в цьому зацікавлені, щоб все було швидко, без будь-яких перешкод", - сказав Лавров.

Крім того, відповідаючи на запитання журналістів чи буде досягнуто компромісу в питанні розділення Керченської протоки в ході майбутнього візиту президента України Віктора Януковича в Москву і як ця ситуація буде вирішена, Грищенко відповів: "Ми дуже суттєво просунулися у напрямку пошуку взаємоприйнятного рішення. Як завжди в деталях дуже складно сказати, який відсоток вже вирішили і скільки залишилося вирішити. Враховуючи, що за останні час ми зуміли домовитися про найважливіші параметрах і зараз необхідно уточнювати певні моменти, які вимагають розширити коло тих, хто повинен на експертному рівні визначитися в сфері своєї компетенції , думаю, що в самий найближчий час ми зможемо вийти взаємоприйнятне рішення, яке зможемо представити керівництву двох країн ", - заявив Грищенко.

У свою чергу Лавров зазначив, що ті питання, які потребували вирішення президентів, главами держав вже були вирішені і "і не випадково в Ялті, в липні цього року ... було прийнято спільну заяву, в якій міститися доручення відповідним відомствам підготувати договір про розмежування морських просторів ... на цій стадії потрібно залучення вузькопрофільних фахівців, які повинні дорешать деталі ... там є своя специфіка, а наші міністерство буде забезпечувати політичний супровід, щоб це занадто довго не затягувалося ".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що державний кордон між Україною і Росією в Керченській протоці пройде по лінії, що збігається з українською переговорною позицією або близькою до неї.

Читайте також: Україна і РФ створять корпорацію з управління Азово-Керченською акваторією