ua en ru

Мін'юст подав касацію на виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ

Автор: RBC.UA
Міністерство юстиції України оскаржило в касаційному порядку судове рішення, яке зобов'язує Україну виплатити Міністерству оборони Російської Федерації борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це журналістам повідомила перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство юстиції України оскаржило в касаційному порядку судове рішення, яке зобов'язує Україну виплатити Міністерству оборони Російської Федерації борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це журналістам повідомила перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Суд Нью-Йорка відхилив позов американської UNICo про стягнення з Тимошенко 18,3 млн дол. боргу ЄЕСУ

"Касацію вже подали... Скаргу буде розглядати Вищий господарський суд України", - сказала Ємельянова.

Про намір Мін'юсту оскаржувати виплату Міноборони РФ боргів корпорації ЄЕСУ стало відомо 5 грудня. "На виконання відповідних доручень уряду Міністерством юстиції будуть вжиті заходи, визначені розділом XII-1 Господарського процесуального кодексу України ("Перегляд судових рішень у касаційному порядку")", - йшлося в повідомленні відомства.

Зазначимо, що 3 грудня ц.р. Апеляційний господарський суд Києва залишив у силі рішення Господарського суду Києва від 19 вересня ц.р. про виплату Кабінетом міністрів 3,1 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ.

Читайте також: Міжнародна медкомісія не бачить протипоказань для доставки Тимошенко до суду, - лікарня "Укрзалізниці"

Як відомо, Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з приводу виплати урядом України 3,1 млрд грн за боргами корпорації ЄЕСУ. Так, російська сторона вимагала притягнути як відповідача, крім Кабміну України, Держказначейство. У той же час ЄЕСУ у справі фігурує як третя особа. Цей борг, як стверджує позивач, утворився наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом Павла Лазаренка угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для російського оборонного відомства.

Своєю чергою, представник корпорації ЄЕСУ в суді заявляв, що листи Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а ЄЕСУ не змогла виконати поставки в повному обсязі через тиск з боку держорганів України. Представники уряду України відзначали закінчення строку позовної давності і стверджували, що жодних держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ немає.

Читайте також: Міжнародна юрфірма не побачила політичної мотивації у вироку Тимошенко, - Мін'юст

Як повідомлялося напередодні, Київський районний суд Харкова переніс розгляд справи ЄЕСУ за обвинуваченням екс-прем'єра України Юлії Тимошенко на 18 січня 2013 р. Зазначимо, що в ході засідання захист обвинуваченої клопотав закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу злочину. Захисник Сергій Власенко наголошував, що ті ж звинувачення інкримінували Юлії Тимошенко і в минулому. За його словами, у 2005 р. Генпрокуратура закрила справу, а Верховний суд України підтвердив законність такого рішення.

У відповідь на це в ГПУ наголосили, що заяви захисту підсудної про наявність якогось рішення Верховного суду про закриття справи щодо ЄЕСУ у 2005 р. не відповідають дійсності, нагадавши, що підсудна Тимошенко вже 12-й раз поспіль не прибуває на засідання.

"Жодного рішення Верховного суду про те, що нібито кримінальну справу по ЄЕСУ було колись закрито, немає. Я підкреслюю, такого рішення не існує і ніколи не існувало. А захист Тимошенко, як завжди, займається перекручуванням фактів і просто озвучує неправдиву інформацію" , - сказала прокурор, додавши, що про відсутність такого рішення свого часу заявляв і голова Верховного суду України Петро Пилипчук.

Читайте також: У ДПтС є рішення про примусове доправлення Тимошенко до суду по справі ЄЕСУ, - Власенко

Напередодні Тимошенко відмовилася брати участь у судовому засіданні у справі щодо діяльності ЄЕСУ. "Засуджена (Тимошенко) знову написала заяву про те, що участь у засіданні брати вона не буде, посилаючись на стан свого здоров'я", - йшлося в повідомленні прес-служби Державної пенітенціарної служби.

Раніше державне обвинувачення заявило, що не бачить підстав для закриття кримінальної справи про зловживання корпорації ЄЕСУ щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. "Жодних підстав для зупинення та закриття кримінальної справи немає. Тим більше, що ці питання розглядаються на певній стадії судового процесу, а оскільки ми ще не почали судового розгляду справи, до цих питань ми ще не дійшли... Ми бачимо, що підсудна не бажає бути на судовому засіданні і давати суду свої пояснення", - заявила держобвинувач Марина Капінос, коментуючи клопотання Тимошенко та її захисту про закриття кримінальної справи.

Читайте також: Яценюк вважає, що з Тимошенко можна зняти судимість за допомогою рішення ЄСПЛ

Зазначимо, що кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ 29 березня ц.р. було передано до суду. Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення до держави валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. та організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив екс-прем'єра Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 р. Додамо також, що 29 серпня ц.р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив без змін обвинувальний вирок екс-прем'єру Тимошенко.