ua en ru

Міжнародна юрфірма не побачила політичної мотивації у вироку Тимошенко, - Мінюст

Автор: RBC.UA
Міжнародна юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP не знайшла доказів політичної мотивації у вироку екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це йдеться у звіті компанії щодо правового дослідження справи Тимошенко стосовно перевищення нею службових повноважень при укладенні контрактів між російською компанією "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

Міжнародна юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP не знайшла доказів політичної мотивації у вироку екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це йдеться у звіті компанії щодо правового дослідження справи Тимошенко стосовно перевищення нею службових повноважень при укладенні контрактів між російською компанією "Газпром" та НАК "Нафтогаз України", повідомляє прес-служба Мінюсту.

"Провідна юридична компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP, відповідно до укладеного з нею договору, надала незалежний звіт, який віддзеркалює з точки зору права перебіг подій, що стали предметом судового розгляду й сам судовий процес. Звіт дає аргументовані відповіді на критику тих, хто ставив під сумнів весь процес та вирок", - йдеться в повідомленні Мінюсту.

Читайте також: ЄСПЛ оголосить рішення у справі Тимошенко після 15 грудня

Справа Тимошенко привернула увагу міжнародної спільноти, яка головним чином була зосереджена на претензіях Тимошенко щодо політичної мотивації справи та порушенні її прав.

З цієї причини, Міністерство юстиції звернулось з проханням до міжнародної юридичної фірми провести дослідження цієї справи, беручи до уваги всі правові документи й думки всіх сторін.

Читайте також: Вирок Тимошенко по "газовій справі" остаточно визнаний законним (відео)

"Доповідь, що публікується сьогодні на сайті Міністерства юстиції України, свідчить про те, що Юлія Тимошенко безпідставно стверджує про політичну мотивацію у цій справі й не надає жодних фактів, які могли б стати причиною для скасування її вироку відповідно до європейських чи американських стандартів", - підкреслює відомство.

Читайте також: Юлію Тимошенко висунули єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах 2015 р

У доповіді також відмічено, що поведінка Тимошенко у суді була б неприйнятною в інших країнах й, швидше за все, це мало б наслідком рішення про неповагу до суду.

У звіті, як зазначає Мінюст, Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP показано, як Тимошенко перевищила свої повноваження й скоїла злочин:

1) підготувала директиви, в яких викладались умови, про які вона домовилась з прем'єр-міністром Російської Федерації;

2) дала доручення керівнику НАК "Нафтогаз України" підписати угоду з "Газпромом" без її схвалення Кабінетом Міністрів України, погрожуючи звільнити його в разі відмови підписати зазначену угоду;

3) ввела в оману керівника НАК "Нафтогаз України", надавши йому офіційний документ з її підписом й печаткою Кабінету Міністрів України, не зважаючи на те, що Кабінет Міністрів України не затверджував цей документ під назвою "директиви".

Читайте також: Сенат США закликав владу України звільнити Тимошенко (фото)

"Навіть у випадках, коли доповідь Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP ставить під сумнів деякі процесуальні рішення суду, відзначається, що ці рішення ухвалювались з огляду на дії підсудної, спрямовані на перешкоджання або зупинку роботи суду", - йдеться в повідомленні Мінюсту.

Нагадаємо, екс-прем'єр Тимошенко засуджена на сім років позбавлення волі за перевищення влади при підписанні в 2009 році газової угоди з РФ. В кінці серпня ц.р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив без змін обвинувальний вирок Тимошенко. Згідно з вироком Печерського суду м. Київ від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові.

Читайте також: Яценюк вважає, що з Тимошенко можна зняти судимість за допомогою рішення ЄСПЛ

З травня 2012 р. екс-прем'єр через проблеми зі спиною знаходиться на лікуванні в харківській лікарні "Укрзалізниці". Опозиція вважає переслідування Тимошенко політичним, влади це заперечують. Так, соратники Тимошенко вважають вирок несправедливим і політично мотивованим, а умови утримання під вартою, а потім у колонії і в лікарні порушують фундаментальні права людини.

Тимошенко є фігуранткою ще кількох справ. У понеділок, 3 грудня, Апеляційний господарський суд Києва залишив в силі рішення Госпсуду столиці про виплату Кабінетом міністрів 3,1 млрд грн боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яку в кінці 90-х років очолювала Тимошенко, перед Міноборони РФ.

Читайте також: ЄСПЛ оголосить рішення у справі Тимошенко після 15 грудня

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборониРФ на суму 405 500 000 дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня.

Читайте також: Влада і опозиція: Кримінальні переслідування підлеглих Тимошенко