ua en ru

Вибори в США: Яким буде економічний курс "нового" Президента Обами (фото)

Автор: RBC.UA
Чинний глава США Барак Обама зумів забезпечити собі як мінімум 303 голоси в колегії вибірників проти 206 у суперника від республіканської партії Мітта Ромні, що забезпечує йому впевнену перемогу на президентських виборах. Яким же буде економічний курс "нового" американського Президента.

Чинний глава США Барак Обама зумів забезпечити собі як мінімум 303 голоси в колегії вибірників проти 206 у суперника від республіканської партії Мітта Ромні, що забезпечує йому впевнену перемогу на президентських виборах. Яким же буде економічний курс "нового" американського Президента, - про це пише "Росія 24".

Енергетична незалежність і стимулювання економіки

У своїй промові після оголошення перших результатів Обама підкреслив, що має намір працювати над звільненням США від нафтової залежності від іноземних поставок.

Однак головна макроекономічна повістка Обами - збереження досить високого рівня держвидатків для стимулювання економіки. На відміну від свого суперника Ромні і, наприклад, європейської генеральної лінії на жорстку економію, Обама, підтримуваний більшістю іменитих американських економістів, дотримується іншої точки зору: поки економіка не відновилася і рівень безробіття великий, держава не повинна сильно скорочувати бюджетні витрати.

Читайте також: Після перемоги Обама обіцяє Америці "кращі часи" (фото)

Скорочення військових витрат і переорієнтація на інфраструктуру

Ще одним важливим обіцянкою є використання грошей, зекономлених від виведення американських військ з Іраку і Афганістану, на поліпшення доріг, будівництво мостів, аеропортів та інших інфраструктурних об'єктів. Крім того, гроші можна буде пустити на погашення дефіциту бюджету.

За словами нобелівського лауреата з економіки 2007 Еріка Маскіна, стратегія Обами зі збереженням державних витрат і при цьому з можливим підвищенням податків для дуже багатого населення є розумною на наступні кілька років. "Переобрання Обами - це шанс для сильного скорочення витрат на оборону. Не варто також забувати про те, що Обамі вдалося завершити одну війну - в Іраку. І це повинно забезпечити додатковий простір для скорочення витрат на оборону. До 2014 року він планує закінчити війну в Афганістані, і це також дозволяє скоротити даний вид витрат", - вважає економіст.

Боротьба з безробіттям

Боротьба з високим безробіттям - основний виклик для нового Президента. Адміністрація Обами збирається вирішувати цю проблему, заодно стимулюючи окремі галузі виробництва.

Згідно зі своїм планом Обама обіцяє зростання у виробничому секторі протягом наступних чотирьох років і 1 млн додаткових робочих місць у цій галузі до 2016 р. 600 тис. місць звільниться у газовому секторі у зв'язку з бумом розробки родовищ сланцевого газу. Також Обама пообіцяв дати роботу ще 100 тис. викладачам математики і природничих наук. 2 млн нових робочих місць з'явиться внаслідок програм співробітництва коледжів і компаній

Стимулювання виробництва

Що стосується стимулювання виробництва, Обама збирається знизити корпоративний податок, який зараз становить 35%. Для вітчизняних виробників - на чверть, тобто до 26,25%. Президент хоче створити мережу "інститутів з виробництва інновацій", де підприємства та дослідницькі університети співпрацюють з метою розробки нових проектів. Як приклад наводиться Лос-Аламоська лабораторія під час Другої світової війни, де промислові та академічні кола співпрацювали під керівництвом Каліфорнійського університету зі створення атомної бомби.

Податкові пільги і витрати будуть скорочені на 670 млрд дол. Зараз компанії отримують вирахування з податку на частину вартості експорту через закордонні операції. Тобто американські компанії виводять бізнес за кордон, а потім під іншим ім'ям повертаються в США, отримуючи податкові пільги як іноземні інвестори. Обама хоче покінчити з цим. Новий податок складе 20% від вартості переміщення бізнесу назад до США.

Також Обама вважає, що необхідно дати податкові знижки підприємствам, які наймають співробітників або підвищують їм заробітну плату.

Читайте також: Обама проти Ромні - Податкова програма

Податки для населення

Він обіцяв продовжити скорочення податків епохи Буша для сімей середнього класу. Такими вважаються ті, хто заробляють від 250 тис. дол. до 1 млн дол., а податкова ставка для людей, чий дохід перевищує 1 млн дол. на рік, досягне 30%.

Сектор нерухомості

Ще одна наболіла проблема - сектор нерухомості. Відновлення в ньому, незважаючи на всі зусилля, йде дуже повільними темпами. Обама збирається підтримувати слабких позичальників, надавши їм можливість рефінансуватися за низькими ставками.

Читайте також: Обама впевнено перемагає Ромні, - підсумки виборів у США

Зовнішня політика

Обама обіцяє ввести нові принципи, розроблені виключно для торгівлі з Китаєм. План буде вироблений остаточно до 2016 р. Президент вже активно судиться з Китаєм, через те що Піднебесна порушує правила справедливої ​​торгівлі. Під час свого президентського терміну Обама судився з Китаєм більше, ніж Джордж Буш за 8 років свого перебування в Білому домі.

Читайте також: Результат виборів у США не змінить політику стосовно України, - Теффт

Що стосується відносин з Україною, то, за словами посла США в Україні Джона Теффта, Сполучені Штати Америки будуть залишатися послідовними у відстоюванні економічного, демократичного розвитку і інституалізації верховенства права в Україні. "Ми небайдуже ставимося до демократичного розвитку, економічного розвитку і інституалізації верховенства права в Україні. США будуть залишатися послідовними у відстоюванні цих цінностей і їх встановленні в Україні", - заявив Теффт.

За його словами, перемога в президентських перегонах Барака Обами - це великий день для демократії як в США, так і в інших країнах.

У відносинах з Росією, на думку експертів, особливих проривів не відбудеться. Все буде розвиватися в заданому, умовно позитивному руслі. Обама буде домагатися нормалізації відносин: Президент-демократ пообіцяв після виборів скасувати поправку Джексона-Веніка, що обмежує торговельні відносини з Росією.