ua en ru

Результат виборів у США не змінить політику стосовно України, - Теффт

Автор: RBC.UA
Сполучені Штати Америки (США) залишатимуться послідовними у відстоюванні економічного, демократичного розвитку та інституалізації верховенства права в Україні. Про це в ході після виборного урочистого сніданку заявив посол США в Україні Джон Теффт.

Сполучені Штати Америки (США) залишатимуться послідовними у відстоюванні економічного, демократичного розвитку та інституалізації верховенства права в Україні. Про це в ході після виборного урочистого сніданку заявив посол США в Україні Джон Теффт, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми небайдуже ставимося до демократичного розвитку, економічного розвитку та інституалізації верховенства права в Україні. США залишатимуться послідовними у відстоюванні цих цінностей і їх встановленню в Україні", заявив Теффт.

За його словами, перемога у президентській гонці Барака Обами - це великий день для демократії як в США, так і в інших країнах.

Що стосується виборів в Україні, то, за словами посла, США докладають зусиль, щоб остаточний результат голосування на виборах народних депутатів України відображав волевиявлення громадян.

"Ми уважно слідкували за виборами. Наші спостереження і зауваження висловлювали уряду України. Ми хочемо, щоб ці вибори відображали волю українського народу не тільки за партійними списками, а і за одномандатними округами. Ми знаємо, що підрахунок на одномандатних округах ще не закінчений. Ми докладаємо зусиль щоб остаточний результат відбивав волевиявлення народу", - заявив Теффт.

Читайте також: Обама впевнено перемагає Ромні, - підсумки виборів у США

Відзначимо, напередодні в США відбулися 57-і за рахунком вибори в історії країни. Крім Президента, у США відбулися ще 14 тис. виборів різного рівня, в тому числі вибори в Палату представників і вибори губернаторів штатів. Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.

Як свідчать попередні підсумки голосування, кандидат від Демократичної партії Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах. Чинний американський лідер отримав 275 голосів, республіканець Мітт Ромні - лише 203 голоси. Примітно, що за попередніми даними, Ромні підтримала більша кількість рядових виборців - 42,6 млн проти 41,8 млн голосів, поданих за Обаму. Якщо подібний розрив збережеться і після остаточного підбиття підсумків виборів, то в дзеркальному відображенні повториться ситуація виборів 2000 р., коли республіканець Джордж Буш-молодший випередив Альберта Гора за кількістю виборців, але поступився в "народному голосуванні".

Читайте також: Слідом за перемогою Обами демократи отримають більшість в Сенаті США

Також, за підсумками голосування у верхню палату Конгресу США - Сенат, - Республіканська партія втратила три місця. Таким чином, Демократична партія США отримає більшість в Сенаті - у демократів в Сенаті буде близько 49% місць проти 43% місць в республіканців.

Крім того, 6 листопада відбулися проміжні вибори в нижню палату Конгресу - Палату представників. Тут республіканцям вдалося зберегти контроль над парламентом. Згідно з попередніми даними, демократи не змогли змінити розстановку сил: прихильники Барака Обами збережуть близько 195 місць з 435, при тому, що для контролю над Палатою необхідно 218 голосів.