ua en ru

Підсумки виборів у США: Обама впевнено перемагає Ромні (відео, фото)

Автор: RBC.UA
Кандидат від Демократичної партії Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах, свідчать попередні підсумки голосування. Чинний американський лідер отримав 303 голоси, республіканец Мітт Ромні - лише 203 голоси.

Кандидат від Демократичної партії Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах, свідчать попередні підсумки голосування. Чинний американський лідер отримав 303 голоси, республіканец Мітт Ромні - лише 203 голоси.

Барак Обама здобув перемогу в штатах Делавер (59% проти 40%), Флорида (50% проти 49%), округ Колумбія (92% проти 7%), Род-Айленд (63% проти 35%), Іллінойс (57% проти 41%), Нью-Джерсі (59% проти 40%), Огайо (50% проти 49%), Вермонт (67% проти 31%), Колорадо (51% проти 47%) та інших.

Мітта Ромні підтримали штати Північна Кароліна (51% проти 48%), Кентуккі (60% проти 38%), Теннесі (60% проти 39%), Луїзіана (60% проти 38%), Техас (59% проти 40%).

По темі: Ромні визнав поразку на президентських виборах у США

Примітно, що за попередніми даними, Ромні підтримала більша кількість рядових виборців - 42,6 млн проти 41,8 млн голосів, поданих за Обаму. Якщо подібний розрив збережеться і після остаточного підбиття підсумків виборів, то в дзеркальному відображенні повториться ситуація виборів 2000 р., коли республіканець Джордж Буш-молодший випередив Альберта Гора за кількістю виборців, але поступився в "народному голосуванні".

Президентські вибори в Сполучених Штатах непрямі. На листопадовому загальнонародному голосуванні спочатку визначаться виборщики - найдостойніші мешканці того чи іншого штату, які повинні висловити волю своїх земляків на виборах. Саме вони на колегії в грудні 2012 р. оберуть Президента і віце-президента США.

Читайте також: Обама привітав Ромні з яскравою передвиборчою кампанією (відео)

Американська система виборів Президента передбачає, що переможцем у кожному конкретному штаті стає той кандидат, який отримає підтримку не менше 270 членів колегії вибірників.

Ці вибори стали 57-ми за рахунком в історії США. Крім Президента, у США відбулися ще 14 тис. виборів різного рівня, в тому числі вибори в Палату представників і вибори губернаторів штатів. Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.

У штаті Массачусетс демократ Елізабет Уоррен перемогла республіканця Скотта Брауна, в Індіані демократ Джо Доннеллі здобув перемогу над республіканцем Річардом Мурдоком, який здобув скандальну популярність ремарками про зґвалтування і аборти незадовго до голосування 6 листопада 2012р. Доннелли змінить в сенаті помірного республіканця Річарда Лугара.

Демократи також втратили одного сенатора від штату Мен, де переміг незалежний політик Ангус Кінг. Передбачається, що він буде підтримувати ініціативи демократичної партії. Вибори в Мені були призначені після раптової відставки Олімпії Сноув.

Читайте також: Обама і Ромні обмінялися колкостями на благодійній вечері (відео)

До останнього моменту політологи не змогли відповісти, хто стане переможцем, і дані соціологічних досліджень свідчили про те, що обидва кандидати йдуть, що називається, "ніздря в ніздрю". Однак підсумки голосування продемонстрували, що Америка як і раніше віддає перевагу демократові.

Як повідомлялось раніше, Обама став переможцем фінальних теледебатів, що відбулися в місті Бока-Ратон, штат Флорида. За чинного американського лідера проголосували 48% телеглядачів, Ромні віддали перевагу тільки 40% респондентів, що взяли участь в бліцопитування, проведеному телеканалом CNN. Перші дебати з невеликим відривом виграв Ромні, у другому раунді перемогу отримав вже Обама.

Читайте також: У США 99-річна мешканка вперше проголосувала на президентських виборах

Фундаментальні розбіжності Обами і Ромні полягають у використанні і фінансуванні збройних сил. Чинний Президент має намір урізати витрати на армію майже на півтрильйона доларів за 10 років. Ромні, навпаки, хоче додати військовим більше 2 трлн дол. Скорочувати витрати необхідно, для того щоб приборкати гігантський держборг США, який перевищує 16 трлн дол Це, мабуть, головна проблема країни.

Також важким тягарем лежить високе безробіття. У двох словах, головне в економічному курсі Президента-демократа - збільшення податкового навантаження на забезпечених громадян і великі корпорації на користь малозабезпечених. Кандидат-республіканець пропонує знижувати податки, щоб підтримати бізнес.

Підсумки виборів у США: Обама впевнено перемагає Ромні (відео, фото)