ua en ru

ВВП Італії скоротився на 0,7% у другому кварталі 2012 р

Автор: RBC.UA
Економіка Італії скоротилася на 0,7% у другому кварталі 2012 р. Порівняно з другим кварталом 2011 р. економіка Італії скоротилася на 2,5%, повідомляє Національний інститут статистики (ISTAT) Італії.

Економіка Італії скоротилася на 0,7% у другому кварталі 2012 р. Порівняно з другим кварталом 2011 р. економіка Італії скоротилася на 2,5%, повідомляє Національний інститут статистики (ISTAT) Італії. Такі цифри викликають велику стурбованість з приводу того, чи зможе прем'єр-міністр Італії Маріо Монті відвести країну від краю боргової ями, повідомляє AFP.

Хоча деякі спостерігачі розчаровані такими цифрами, інші стверджують, що вони навряд чи налякають інвесторів. "Unicredit прогнозував 0,5% скорочення у другому кварталі, ми очікували значнішого уповільнення спаду", - заявила аналітик Unicredit Кьяра Корса.

Третя завбільшки економіка єврозони показала ледь помітне поліпшення після скорочення на 0,8% валового внутрішнього продукту (ВВП) у першому кварталі. Скорочення ВВП на 0,7% у другому кварталі показує, що країна все ще здатна протистояти рецесії.

"Ми перебуваємо у фазі рецесії. Італія має справу з кризою і жорсткою економією, відстає від показників зростання, тому сьогоднішні результати були передбачувані", - заявив Джуліано Ночі з бізнес-школи Мілана.

Продовження спаду є похмурою новиною для італійців, які зіткнулися з жорсткою економією, підвищенням податків і реформами, нав'язаними їм Монті і його урядом технократів у намаганнях побороти боргову кризу.

Незначного поліпшення порівняно з першим кварталом недостатньо, щоб заспокоїти економічних спостерігачів і фінансові ринки. Величезний борг робить Італію вразливою перед негативним впливом інших країн, постраждалих від кризи.

Утім, уряд прогнозує, що економіка скоротиться на 1,2% цього року, Банк Італії прогнозує скорочення на 2,0%, а бізнес-асоціація Confindustria попереджає про скорочення на 2,4%.

"Дані по ВВП показали, що урядовий прогноз зростання на рік не відповідає загальній тенденції. Інвестори зараз шукають докази того, що Монті зможе переломити потребу в ощадженні до зростання", - вважає Ночі.

Монті попередив інших учасників єврозони, що Італії потрібен перепочинок на ринку, щоб мати хоч якийсь шанс встояти на межі боргової прірви і чинити опір "ефекту доміно" від своїх слабших сусідів, зокрема, Іспанії. Як повідомлялося, напередодні прем'єр-міністр Італії заявив, що фінансова криза в єврозоні може викликати, за його висловом, "психологічний розпад" Євросоюзу. Італійська влада раніше заявляла, що фінансова допомога ззовні їм поки що не потрібна. Можливість звернення Італії до Євросоюзу по фінансову допомогу відкинув також голова італійського Центробанку Іньяціо Віско.

Італія - одна з країн, що сильніше за інших піддалися впливу фінансової кризи. Нагадаємо, що 23 липня на європейських торгових майданчиках були припинені торги акціями італійських банків через найсильніше падіння котирувань. В той же день прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років протестувала позначку в 6,37%.

Раніше, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's понизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Крім того, Standard&Poor's знизило рейтинги 15 італійських банків.

Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Наприкінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу в Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії.