ua en ru

Прем'єр-міністр Італії прогнозує "психологічний розпад" Євросоюзу

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті попередив про те, що фінансова криза в єврозоні може викликати, за його висловом, "психологічний розпад" Євросоюзу, повідомляє BBC з посиланням на німецький журнал Spiegel.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті попередив про те, що фінансова криза в єврозоні може викликати, за його висловом, "психологічний розпад" Євросоюзу, повідомляє BBC з посиланням на німецький журнал Spiegel.

У бесіді з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Монті зізнався, що його турбує зростання в Італії неприязні по відношенню до Німеччини.
За словами Монті, це викликано недостатнім розумінням з боку німців, деякі з яких помилково вважають, що Італія вже отримала фінансову допомогу від Німеччини чи ЄС.

Італійські власті раніше заявляли, що фінансова допомога ззовні їм поки не потрібна. "Нам потрібна моральна, а не фінансова підтримка. Підкреслюю ще раз, що ми не потребуємо німецької фінансової допомоги", - наголосив Монті.

Нагадаємо, що можливість звернення Італії до Євросоюзу по фінансову допомогу відкинув також глава італійського Центробанку Іньяціо Віско. "Якщо біржові гравці переконають себе, що кризовий момент подоланий, якщо ми продовжимо дотримуватися фіскальної дисципліни і посилимо стимуляцію економічного зростання, допомога Італії може не знадобитися зовсім", - зазначив він.

У той же час Монті закликав лідерів ЄС до швидкого прийняття рішень. На це німецькі політики відповіли, що не можна приймати важливі рішення без участі парламенту.

Як повідомлялося, Монті висловився за більшу незалежність урядів країн єврозони від парламентів у справі врегулювання нинішньої боргової кризи в Європі. "Якщо уряди опиняться повністю зв'язаними рішеннями парламентів і не будуть мати рамок для прийняття власних рішень, то це буде сприяти не стільки інтеграції, скільки розпаду Європу", - попередив він.

Нагадаємо, 31 липня Монті дав оптимістичну оцінку боргової кризи єврозони, заявивши, що "бачить світло в кінці тунелю".

Італія - ​​одна з країн, які сильніше за інших піддалася дії фінансової кризи. Нагадаємо, що 23 липня на європейських торгових майданчиках були припинені торги акціями італійських банків через найсильніше падіння котирувань. В той же день прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років протестувала позначку в 6,37%.

Раніше, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Крім того, Standard & Poor's знизило рейтинги 15 італійських банків.

Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Наприкінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу у Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії.

Також липня італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував Європейський стабілізаційний механізм (ESM) і новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС). Бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував доповідь, в якій йдеться, що економіка Італії залишається вразливою і її перспективи сильно залежать від загальної ситуації у єврозоні. На думку МВФ, хоча Італія і проводить низку необхідних реформ для відновлення зростання, більш глибока інтеграція в зоні євро матиме вирішальне значення для забезпечення стабільності країни. Глава місії фонду в Італії Кеннет Кан вважає, що італійська економіка продовжить скорочуватися в цьому році через заходи жорсткої економії і глобального спаду. Зростання ВВП в цьому році знизиться приблизно на 2%, а на початку 2013 р. почнеться поступове відновлення.

Державний борг Італії дорівнює 2 трлн євро. У 2013 р. експерти прогнозують, що економіка Італії опиниться в рецесії, але значного скорочення не відбудеться.

Нагадаємо, дефіцит бюджету Італії у I кв. 2012 р. виріс до максимального рівня з 2009 р. - 8% ВВП.