ua en ru

В Іспанії заарештовано угруповання хакерів з пострадянського простору

Автор: RBC.UA
Влада Іспанії заявила про розкриття банди кіберзлочинців, яка діяла в містах Бенальмадена і Торремолінос. До угруповання входили шестеро росіян, двоє українців і два вихідця із Грузії. Суть злочинної діяльності банди полягала в тому, що вірусний софт блокував комп'ютери користувачів по всій Європі, вимагаючи натомість сплатити штраф 100 євро.

Влада Іспанії заявила про розкриття банди кіберзлочинців, яка діяла в містах Бенальмадена і Торремолінос. До угруповання входили шестеро росіян, двоє українців і два вихідця із Грузії, передає Associated Press.

Читайте також: Пентагон створив нагороду для хакерів

Суть злочинної діяльності банди полягала в тому, що вірусний софт блокував комп'ютери користувачів по всій Європі, а на екрані нібито від поліції з'являлося повідомлення, згідно з яким власник комп'ютера відвідував заборонені сайти (зокрема, ті, що належать терористичним організаціям), і пропонувалося сплатити за це штраф онлайн у розмірі 100 євро.

Шахраї також викрадали персональні дані з комп'ютерів жертв і не знімали з них блокування навіть після того, як "штрафи" були сплачені.

За інформацією Європолу, лише близько 3% з тих, кому надійшло подібне повідомлення, заплатили "штраф". Тим не менш повідомляється, що доход кіберзлочинців від афери становив 1,35 млн дол. щорічно.

Читайте також: Хакери зламали сайт Головного управління юстиції у Київській обл

Варто зазначити, що засновником злочинної групи був 27-річний росіянин, який взимку 2012 р. був заарештований в ОАЕ на вимогу іспанської влади, питання про його екстрадицію вирішується.

Додамо, що напередодні Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендував присвоїти Україні статус Priority Foreign Country і негайно призупинити право України на отримання пільг за "Узагальненою системою преференцій".

Найближчим часом ця пропозиція має бути розглянута торговим представництвом США. На даний момент Україні присвоєно статус Priority Watch List разом з Аргентиною, Чилі, Китаєм, Коста-Рікою, Індією, Індонезією і Росією. Статусу Priority Foreign не має жодна країна.

Читайте також: Україна потрапила до списку найбільш лояльних до піратства країн, - робоча група Конгресу США

"Серед проблем України - люте піратство онлайн- і звичайних товарів, урядові рішення проти законослухняних членів суспільства, а не проти шахраїв, і повсюдне використання неліцензійного програмного забезпечення на підприємствах і в урядових організаціях", - йшлося в повідомленні IIPA.

Як повідомлялося, Єврокомісія на початку лютого представила стратегію в галузі кібербезпеки. Ключовий захід програми - закон, що зобов'яже уряди країн ЄС створити профільні адміністративні органи і виділити кошти на їх роботу.

Читайте також: Україна значно піднялася в рейтингу країн з найбільшою кількістю кіберзагроз