ua en ru

Україна потрапила до списку найбільш лояльних до піратства країн, - робоча група Конгресу США

Автор: RBC.UA
Росія, Україна і Китай визнані "найбільш піратськими країнами" в світі. Про це йдеться в документі, опублікованому робочою групою Конгресу США з протидії міжнародному піратству.

Росія, Україна і Китай визнані "найбільш піратськими країнами" в світі. Про це йдеться в документі, опублікованому робочою групою Конгресу США з протидії міжнародному піратству, повідомляє "ВВС Україна".

Читайте також: Кібератак найбільше зазнають країни, що розвиваються, - Касперський

У доповіді сказано, що недостатнє дотримання прав інтелектуальної власності в цих країнах завдає значної шкоди американським авторам та економіці в цілому.

Нагадаємо, Росія, Україна і Китай вже потрапляли у список минулого року, цьогоріч вперше в нього також потрапили Італія та Швейцарія, а вибули Канада та Іспанія.

Найпопулярніша в Україні російська соціальна мережа "ВКонтакте" - серед злісних порушників авторських прав.

Читайте також: Microsoft випустила тимчасове "ліки" від вірусу, що вразив Internet Explorer

Нагадаємо, у травні ц.р. стало відомо, що Україна, за підсумками 2011 р., піднялася на 8 сходинок - з 31 на 23 - у світовому рейтингу країн за найбільшою кількістю кіберзагроз і вперше увійшла в десятку країн з найбільшою кількістю спам-зомбі, фішингу та мережевих атак.

Відповідно до щорічного звіту Symantec про рівень кіберзлочинності, найбільший ріст шкідливих активностей можна спостерігати у вигляді збільшення кількості спам-зомбі у країні - тут Україна у 2011 році вийшла на 7 місце у світі, хоча ще у 2010 р. займала 20 рядок.

Збільшення числа загроз також проявилося й у вигляді зростання числа ботів - шкідливих програм, які автоматично виконують дії замість людей, часто без їх згоди. За даним параметром Україна за рік піднялася на 6 позицій у рейтингу і у 2011 році посіла 40 сходинку. Крім того, українські боти були визнані найбільш довгоживучими - за тривалістю роботи вони займають 9 місце у світі, функціонуючи в середньому 10 днів. Це говорить про те, що жителі України приділяють незначну увагу інформаційній безпеці, в результаті зараження шкідливим ПЗ їхні комп'ютери перетворюються на ботів, контрольованих зловмисниками протягом досить тривалих періодів.

Читайте також: Хакери вимагають у Мітта Ромні 1 млн дол. за нерозголошення даних його декларації

Серед міст України за кількістю ботів лідирує Київ. Слідом ідуть такі міста, як Львів, Одеса, Макіївка і Донецьк.

Якщо розглядати позиції України за числом інтернет-загроз серед країн регіону EMEA, в який входить Європа, Близький Схід і Африка, то країна у 2011 році зайняла 12 місце за кількістю Інтернет-загроз.

На думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поруч із Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою - Індією. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кіберзлочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один із найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Відзначимо також, що, за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол.

Нагадаємо, 31 січня МВС закрило найбільший в Україні файлообмінник Ex.ua. 15 червня стало відомо, що правоохоронці закінчили проведення експертизи вилучених серверів файлообмінника Еx.ua і повернули їх власнику.