ua en ru

Moody's знизило кредитні рейтинги 13 італійських банків (відео)

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії, про це йдеться в повідомленні агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії, про це йдеться в повідомленні агентства.

Серед банків, чий рейтинг був знижений, опинилися UniCredit, Intesa Sanpaolo, Banca Carafirenze, Banca IMI та інші. Прогноз за всіма рейтингами негативний.

Як пояснює агенство, "зниження рейтингу суверенних облігацій означає, що уряд країни може виявитися нездатним надати і виплачувати банкам фінансову допомогу".

Раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service 13 червня ц.р. знизило довгостроковий кредитний рейтинг Італії на два ступені - з А3 до Ваа2. При цьому рейтинг країни опинився лише на 2 сходинки вище за рейтинг "сміттєвої категорії".
Агентство повідомило про можливі подальші понижувальні дії щодо рейтингів Італії, пославшись на ті труднощі, які очікують країну на шляху боротьби з борговою кризою. Обгрунтовуючи своє рішення, Moody's також вказало на ризик подальшого зростання прибутковості за італійськими держоблігаціями і втрати доступу на фінансовий ринок. Того ж дня італійська скарбниця провела аукціон з розміщення 3-річних держпаперів загальним обсягом 3,5 млрд євро. При цьому прибутковість за паперами знизилася до 4,65% з 5,30% на аналогічному аукціоні в червні 2012 р., попри те, що аукціону передувало зниження кредитного рейтингу Італії.

Європейська комісія (ЄК) сумнівається в правильності обраного часу для зниження рейтингу Італії.

Як заявив нещодавно прем'єр-міністр країни Маріо Монті, Італія може бути змушена просити своїх європейських колег про термінову фінансову допомогу. 11 липня Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував доповідь, в якій повідомляється, що економіка Італії залишається вразливою, а її перспективи сильно залежать від загальної ситуації в єврозоні.

Нагадаємо, на початку червня італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Як і у випадку з Іспанією, зростання ставок за державними зобов'язаннями фактично закриває Риму можливість проводити запозичення на зовнішніх ринках. Врешті-решт брак такої можливості може привести до реалізації найгіршого сценарію - колапсу італійської економіки, яка є третьою за величиною в Євросоюзі.

Як повідомлялося, 12 липня італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував Європейський стабілізаційний механізм (ESM) і новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС). Бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС. Свої підписи під документом не поставили лідери Чехії та Великобританії.