ua en ru

Об'єднана опозиція має намір націоналізувати стратегічні об'єкти

Автор: RBC.UA
Об'єднана опозиція після перемоги на виборах планує прийняти закон про одержавлення всіх стратегічних об'єктів країни. Про це сьогодні під час форуму Об'єднаної опозиції повідомив лідер опозиції Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Об'єднана опозиція після перемоги на виборах планує прийняти закон про одержавлення всіх стратегічних об'єктів країни. Про це сьогодні під час форуму Об'єднаної опозиції повідомив лідер опозиції Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Об'єднана опозиція прийме закон про одержавлення стратегічних об'єктів, які Янукович, під час свого перебування на посаді, подарував своїй родині, вся власність буде повернена державі, я кажу про енергетику, про транспорт і комунікації. Закон про одержавлення власності прийме новий демократичний парламент", - сказав він.

Також, згідно з програмою дій об'єднаної опозиції, ГТС має залишитися у власності держави. "Ми не допустимо втрати державою її ГТС -- стратегічного ресурсу, який має належати майбутнім поколінням. В національному енергетичному балансі ми рішуче і наполегливо замінятимемо дорогий російський газ власними ресурсами. Ми знімемо з держави тягар постачання газу підприємствам, що контролюються олігархами - нехай купують його за власні прибутки", - йдеться в документі.

Нагадаємо, в Києві сьогодні пройшов Форум об'єднаної опозиції, на якому було озвучено програму спільних дій.

Раніше повідомлялось, що в травні цього року Фонд державного майна України (ФДМУ) планує почати приватизацію українських газорозподільних і газопостачальних компаній. Як наголошується, затверджено план-графік продажу міськ- і облгазів. Всього в травні-липні ц.р. планується оголосити приватизаційні конкурси по 48 пакетах акцій у розмірі від 1% до 26% статутного капіталу госптовариств.

У квітні ц.р. Верховна Рада Україна (ВР) прийняла закон про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації, згідно з яким знімається заборона на приватизацію 13 ТЕЦ для подальшої реалізації програми їх технічного переоснащення через залучення недержавних інвестицій шляхом передачі їх в оренду або концесію.

5 квітня ц.р., Кабінет міністрів України дозволив приватизувати 49% державного підприємства "Запорізького титано-магнієвого комбінату" (ЗТМК). Крім того, ЗТМК Було виключено з структури державного холдингу "Титан України".

В той же час, Верховна Рада України відхилила законопроект про внесення ОПЗ до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.

В державний бюджет України в 2011 р. від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн. Найдорожчим продажем торік став продаж 92,71% акцій ВАТ "Укртелеком" - 10,575 млрд грн. Кабінет міністрів України планує рівень надходжень у держбюджет 2012 р. від приватизації держмайна на рівні не менш 10 млрд грн.

Найгучнішим реприватизаційним процесом в Україні вважається історія з "Криворіжсталлю". 14 червня 2004 р. консорціум "інвестиційний-металургійний союз" (ІМС) створений напередодні тендеру по приватизації "Криворіжсталі" компаніями System Capital Management (SCM) і корпорацією "Інтерпайп", виграв торги за 93,02% акцій "Криворіжсталі". Пакет був придбаний за 4,26 млрд. грн. (804 млн.долл.). ІМС підконтрольний українському бізнесменуі Рінату Ахметову (президент SCM і народному депутатові Віктору Пінчуку (творець консорціуму "Інтерпайп").

У 2005 р. продаж "Криворіжсталі" був визнаний незаконним. Суд порахував, що продавець - Фонд держмайна - безпідставно відхилив тендерні пропозиції конкурентів ІМС по конкурсу, зокрема Mittal Steel і "Северсталь" в партнерстві з Arcelor. Акції комбінату повернулися в держвласність. При повторній приватизації комбінат придбала компанія Mittal Steel Germany GMBH, запропонувавши за пакет 24,1 млрд. грн.