ua en ru

Нардепи зняли заборону на приватизацію 13 ТЕЦ

Автор: RBC.UA
Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в другому читанні і як закон урядовий законопроект № 9713 від 16 січня 2012 про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації. "За" відповідний законопроект проголосували 243 народних депутата, з мінімально необхідних 226 голосів.

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в другому читанні і як закон урядовий законопроект № 9713 від 16 січня 2012 про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації. "За" відповідний законопроект проголосували 243 народних депутата, з мінімально необхідних 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, пропонується зняти заборону на приватизацію ТЕЦ для подальшої реалізації програми їх технічного переоснащення через залучення недержавних інвестицій шляхом передачі їх в оренду або концесію.

Закон вносить зміни до статті 5 закону України "Про приватизацію державного майна" шляхом виключення в частині другій у пункті "г" в абзаці дванадцятому слово "теплоелектроцентралі" та внесення зміни до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але таких які можуть бути корпоратизовані.

Так, з переліку об'єктів права державної власності, згідно з текстом законопроекту, виключаються: Сімферопольська ТЕЦ, Камишбурунскій ТЕЦ, Сакські теплові мережі, Дніпродзержинська ТЕЦ, Криворізька теплоцентраль, Державне підприємство "Сєвєродонецька ТЕЦ", Лисичанська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, ТЕЦ науково- технічного центру "ЕСХАР", Харківська ТЕЦ, Херсонська ТЕЦ, Севастопольська ТЕЦ.

В першому читанні документ парламент прийняв 13 березня ц. р. Раніше опозиція виступала проти ухвалення даного законодавчого акту. Лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін сказав: "дуже цікавий "антикорупційний", ним планується виключити з числа об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані теплоелектроцентралі. Всього 13 ТЕЦ".

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко раніше заявляв, що Україна планує перевести усі ТЕЦ на вугілля.

"Ми переводимо всі наші ТЕЦ на вугілля. На це буде потрібен приблизно рік, але ми цю роботу вже почали", - сказав він. Міністр зазначив, що для реалізації цієї програми необхідно прийняти закон, що дозволяє приватизацію ТЕЦ і передачу їх у концесію. "Як тільки буде прийнято закон про виведення їх з переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, ми будемо їх направляти в концесію або на приватизацію. Але з однією умовою - переклад на водо-вугільну технологію", - сказав міністр. Бойко зазначив, що про впровадження відповідної технології Україна домовляється з китайськими партнерами. "Цю технологію ми зараз розробляємо разом з китайськими партнерами. Вона дасть нам економію близько 6 млрд куб. м газу на рік", - сказав міністр.