ua en ru

Нацбанк знизив в серпні на 12,8% обсяг рефінансування банків

Автор: RBC.UA
Загальний обсяг операцій з рефінансування банків у серпні склав 9,5 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,03%. Про це говориться у звіті "Основні тенденції в грошово-кредитного ринку України за серпень 2012 р." Національного банку України (НБУ). Таким чином, обсяг рефінансування зменшився на 12,8% в порівнянні з 10,9 млрд грн місяцем раніше.

Загальний обсяг операцій з рефінансування банків у серпні склав 9,5 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,03%. Про це говориться у звіті "Основні тенденції в грошово-кредитного ринку України за серпень 2012 р." Національного банку України (НБУ). Таким чином, обсяг рефінансування зменшився на 12,8% в порівнянні з 10,9 млрд грн місяцем раніше. З початку року обсяг таких операцій склав 47,3 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,23%.

Читайте також: НБУ оголосив про надання трьом банкам 3,825 млрд грн рефінансування для підтримки ліквідності

У той же час обсяг мобілізаційних операцій Нацбанку становив лише 7 млн грн (з початку року - 16,3 млрд грн), середньозважена процентна ставка становила 2,80% (з початку року - 2,62%).

Читайте також: Обсяг готівки поза банками в серпні зменшився на 0,4% - до 200,8 млрд грн, - НБУ

Обсяг обов'язкових резервів, сформованих банками в серпні згідно з установленими нормативами, склав 19,8 млрд грн, з них на окремий рахунок у НБУ було перераховано 6,1 млрд грн.

Як повідомлялося, в кінці серпня ц.р. НБУ вирішив збільшити максимальний термін використання стабілізаційних кредитів від 360-450 днів до п'яти років. Згідно з постановою, загальний термін використання стабкредиту з урахуванням всіх продовжень не може перевищувати п'яти років (раніше - 360 днів, або 450 в разі реальної загрози стабільності роботи банку). НБУ може надавати стабкредити платоспроможному банку для підтримки ліквідності на строк до двох років (раніше - до 90 днів). Крім того, НБУ може приймати рішення про продовження терміну використання стабкредиту на строк до одного року (раніше - до 90 днів).

Як повідомлялося, в липні ц.р. криза ліквідності не змусла НБУ активізувати довгострокове кредитування банків.

Читайте також: НБУ: Банки володіють достатніми ресурсами для активного іпотечного кредитування

"Нацбанк проводить тендери на рефінансування строком на два-три тижні під 7,5%. Кредити рефінансування на рік також можна отримати через тендери, але їх поки не було. Найтриваліший термін рефінансування - три місяці", - заявляв у середині липня директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

"Нацбанк може встановлювати додаткові вимоги залежно від інструментів і термінів рефінансування, а також виду забезпечення кредиту. У результаті не всі банки можуть отримати необхідні кошти в потрібному обсязі і вчасно", - зазначила головний аналітик "Брокбізнесбанку" Олександра Федика.

Водночас Асоціація "Український кредитно-банківський союз" (УКБС) сподівається, що лібералізація видачі стабілізаційних кредитів НБУ зробить їх доступними для всіх банків, що потребують рефінансування. "УКБС сподівається, що лібералізація НБУ видачі стабкредитів зробить їх доступними для всіх банків, що потребують рефінансування, незалежно від форми власності та обсягів купівлі державних облігацій для фінансування дефіциту держбюджету. Лише у такому випадку буде створено умови для фінансування всіх галузей економіки доступними довгостроковими кредитними ресурсами, що позитивно позначиться на динаміці економічного та соціального розвитку країни, - зауважила генеральний директор УКБС Галина Оліфер.

Нагадаємо, 21 серпня ц.р. Нацбанк повідомив, що може продовжити пом'якшення монетарної політики, щоб підтримати економічне зростання, а також чекає "прогнозованою" динаміки курсу гривні, незважаючи на песимістичні очікування аналітиків. "За умови збереження сприятливого інфляційного фону у Національного банку будуть підстави для подальших кроків монетарного стимулювання. Це, зокрема, може проводитися і шляхом використання процентних ставок", - повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.