ua en ru

Міноборони США: Ізраїль може завдати удару по ядерних об'єктах Ірану навесні 2012 р

Автор: RBC.UA
Існує серйозна вірогідність, що Ізраїль завдасть удару по ядерних об'єктах Ірану навесні поточного року. Про це повідомив міністр оборони США Леон Панетта, передає радіо "Маяк".

Існує серйозна вірогідність, що Ізраїль завдасть удару по ядерних об'єктах Ірану навесні поточного року. Про це повідомив міністр оборони США Леон Панетта, передає радіо "Маяк".

В інтерв'ю Washington Post глава Пентагону заявив, що, швидше за все, "Ізраїль завдасть удару по Ірану в квітні, травні або червні, тобто до того, як Іран переступить, як називають ізраїльтяни,"зону імунітету" і почне створювати атомну бомбу".

Разом з тим, Панетта наголосив, що і він, і Президент Барак Обама "роз'яснювали Ізраїлю, що США проти нанесення удару по Ірану, вони вірять, що міжнародні санкції щодо Ірану не дозволять йому перейти небезпечну межу". Міністр сказав також, що "США поки не визначилися, як вони будуть реагувати, якщо Ізраїль все ж завдасть удар".

У Міноборони Ізраїлю вже заявляли, що, якщо економічні санкції Заходу проти Ірану не зупинять розробку його ядерної програми, можливий варіант військового втручання.

У відповідь на ці загрози верховний керівник Ісламської Республіки аятолла Алі Хаменеї в сьогоднішній заяві сказав, що Іран зможе дати Заходу симетричну відповідь на введення в відношенні країни нафтового ембарго і загрози військового удару. "Погрози на адресу Ірану або атака на Іран підуть США на шкоду, - зазначив Хаменеї. - Санкції не позначаться на нашій рішучості продовжувати ядерну програму. На нафтове ембарго і загрози військового удару ми зможемо своєчасно відповісти симетричними заходами".

23 січня 2012 р. Євросоюз схвалив новий пакет санкцій відносно Ірану, покликаний скоротити джерела фінансування ядерної програми країни. Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції. Крім того, заборона накладена на експорт до Ірану нафтохімічного устаткування, передачу відповідних технологій, інвестиції в іранські компанії нафтового сектора і створення спільних підприємств. Відповідно до прийнятих заходів, до 1 липня 2012 р. від санкцій звільняються боку діючих угод з Іраном.

Причиною нових санкцій став доповідь МАГАТЕ, в якій говорилося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може здійснюватися й донині. 21 листопада 2011 р. велика Британія вирішила ввести додаткові санкції у зв'язку з ядерною програмою Ірану. Міністр фінансів Джордж Осборн оголосив про припинення всіх справ з іранськими банками. Це викликало хвилю протестів і невдоволення в Ісламській Республіці. Демонстрації переросли в погроми. 29 листопада іранські студенти напали на посольство Великобританії. Вони захопили і кілька годин утримували будинок британської місії в Тегерані і спалили прапор Сполученого Королівства.

Іран є другим за обсягом виробництва серед членів Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) після Саудівської Аравії. Найбільшим споживачем іранського "чорного золота" є Китай, який закуповує 20% нафти Ісламської Республіки. За інформацією ОПЕК, загальна вартість річного експорту іранської нафти становить 71,6 млрд дол.