ua en ru

Клюєв і Акімова стали першими, хто відмовився від депутатських мандатів

Автор: RBC.UA
Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв і перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова написали заяви про відмову від депутатських мандатів. Про це РБК-Україна повідомив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв і перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова написали заяви про відмову від депутатських мандатів. Про це РБК-Україна повідомив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

Також ЦВК сьогодні на своєму засіданні сьогодні визнав Клюєва і Акімову такими, що не отримають депутатський мандат у зв'язку з їх заявами про відмову від нього.
Комісія визнала обраними народних депутатів наступних кандидатів за списком Партії регіонів - Івана Попеску (№ 73) та Іштвана Гайдаша (№ 74).

Всього сьогодні на засіданні ЦВК визнала обраними 5 мажоритарників і 5 регіоналів.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Список народних депутатів VII скликання

Також ЦВК сьогодні зареєструвала виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Миколи Азарова і п'ять в.о. міністрів депутатами Верховної Ради України (ВР). На сьогоднішньому засіданні ЦВК зареєструвала в.о. прем'єр-міністра Миколи Азарова, в.о. міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, в.о. міністра юстиції Олександр Лавринович, в.о. міністра надзвичайних ситуацій Віктор Балога, в.о. віце-прем'єр-міністра, міністра інфраструктури Борис Колесніков, а також в.о. міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Таким чином, Центрвиборчкому залишилося зареєструвати ще 4 народних депутатів, обраних на виборах 28 жовтня ц.р. У тому числі, ЦВК треба зареєструвати перемогли по округу № 12 Петра Порошенка і по округу № 3 Сергія Тігіпка.

Читайте також: Сергій Тігіпко подав у відставку у зв'язку з обранням народним депутатом

Як повідомлялося, сьогодні Президент України Віктор Янукович прийняв відставку Азарова, задовольнивши його заяву. Разом з тим глава держави, керуючись нормою частини п'ятої статті 115 Конституції, доручив Кабінету міністрів продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду.

Читайте також: Новий Кабмін буде сформований після створення більшості у ВР, - Янукович (відео)

У свою чергу спікер Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що новий прем'єр і склад Кабінету міністрів України будуть призначені не раніше 12 -14 грудня 2012 р. "Питання формування нового Кабінету міністрів, прем'єра буде розглядатися після формування президії нової Верховної Ради...Я прогнозую, що це буде на тижні після 12 грудня. Я думаю, що це буде 13-14 грудня", - заявив він. При цьому Литвин відмовився називати прізвища кандидатів на посаду прем'єра, які сьогодні обговорюються.

Відзначимо, на 4 грудня заплановано останнє засідання парламенту нинішнього, VI скликання.

Нагадаємо, депутатська група ухвалила рішення про перше установче засідання нової Верховної Ради 12 грудня. За це одноголосно проголосували члени групи від Партії регіонів, комуністів, а також Григорій Калетник і Давид Жванія, які представляють мажоритарників. Опозиція не брала участі в голосуванні, і після цього новообрані депутати від "Батьківщини", "Удару" і "Свободи" залишили зал засідань.

Парламент нового скликання буде працювати також за новим регламентом. Зміни торкнулися процесу формування робочих органів парламенту, обрання та відставки спікера, статусу самовисуванців і позафракційних депутатів. Згідно з новим регламентом, депутатські групи будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів і матимуть право законодавчої ініціативи.

Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише епісля цього заслуховують послання Президента.

Раніше Янукович заявляв, що новий склад Кабінету міністрів буде визначено післястворення більшості у Верховній Раді і визначення кандидатури прем'єра. "Дати стовідсоткову відповідь на те, як буде сформовано уряд, сьогодні неможливо, бо ми не бачимо сьогодні створеної в парламенті більшості", - сказав глава держави. Коли буде відомий склад більшості, закінчиться переговорний процес і буде визначено кандидатуру прем'єр-міністра, тільки тоді почнеться процес формування нового складу уряду, зазначив Президент.

По темі: У МВС і СБУ почалися кадрові перестановки

Нагадаємо, 13 листопада газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця.

Читайте також: Опозиція не визнала результатів виборів, але депутатські мандати здавати не буде (фото, відео)

Як повідомлялось, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників. Зазначимо також, що явка виборців склала 57,57%.