ua en ru

Підсумки виборів-2012: опозиція не визнала результатів виборів, але депутатські мандати здавати не буде (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Партії "Батьківщина", "Удар" і "Свобода" не визнають результатів парламентських виборів в Україні, поки опозиційні кандидати, "перемога яких була вкрадена", не стануть народними депутатами. Про це йдеться в заяві про спільні дії опозиційних сил, підписаній трьома партіями. При цьому, згідно з документом, який є в розпорядженні РБК-Україна, опозиція не налаштована не приймати присягу у Верховній Раді VII скликання для визнання її нелегітимною, як заявлялося раніше.

Партії "Батьківщина", "Удар" і "Свобода" не визнають результатів парламентських виборів в Україні, поки опозиційні кандидати, "перемога яких була вкрадена", не стануть народними депутатами. Про це йдеться в заяві про спільні дії опозиційних сил, підписаній трьома партіями.

Читайте також: Третина респондентів підтримує опозицію в намірі не брати участі в роботі нового парламенту, - опитування РБК-Україна

При цьому, згідно з документом, який є в розпорядженні РБК-Україна, опозиція не налаштована не приймати присягу у Верховній Раді VII скликання для визнання її нелегітимною, як заявлялося раніше.

Заява опозиції була оприлюднена під час мітингу біля будівлі Центральної виборчої комісії, у якому взяли участь близько 5 тис. осіб, передає кореспондент РБК-Україна.

Наступний мітинг опозиції буде проведено вже під стінами парламенту - в день першого засідання ВР VII скликання.

На думку опозиціонерів, Центральна виборча комісія (ЦВК) України усунулася від контролю за виборчим процесом і, всупереч вимогам Конституції та законів України, не забезпечила встановлення реальних результатів виборів.

"ЦВК прийняла нелегітимне рішення про неможливість встановлення результатів виборів у 94-му, 132-му, 194-му, 197-му та 223-му одномандатних виборчих округах. А в 11-му і 14-му виборчих округах оголосила переможцями провладних кандидатів замість справжніх переможців виборів - кандидатів від опозиції, які отримали мандат народної довіри від виборців. Ми доведемо це в Європейському суді з прав людини", - сказано в заяві.

Читайте також: ГПУ порушила дев'ять кримінальних справ за фактами порушень у ході виборів

При цьому опозиція вимагає від ЦВК реалізувати її законні повноваження і встановити істинні результати виборів у тих округах, де оригінали протоколів показали перемогу опозиційних кандидатів. В іншому випадку опозиціонери мають намір висловити недовіру членам ЦВК, які самоусунулися від виконання своїх конституційних обов'язків, і вимагати зміни складу комісії.

В опозиції знову повторили, що парламентські вибори 28 жовтня 2012 р. не відповідали міжнародним стандартам, зокрема стандартам ОБСЄ і ПАРЄ, були недемократичними, нечесними і непрозорими. "Оголошені підсумки виборів не відображають реального волевиявлення українців ні щодо кандидатів у депутати за списками політичних партій, ні щодо кандидатів в одномандатних округах", - йдеться в заяві.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Список народних депутатів VII скликання

Крім цього, опозиційні сили пообіцяли зробити все, щоб виправдати очікування українського суспільства, оприлюднивши короткий перелік своїх ініціатив у рамках парламенту нового скликання:

  • - забезпечити винятково особисте голосування народних депутатів;
  • - прийняти закон про імпічмент Президента;
  • - прийняти виборчий кодекс, який передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною виборчою системою з відкритими списками;
  • - відправити у відставку уряд Миколи Азарова, міністра внутрішніх справ, генерального прокурора і керівників правоохоронних структур;
  • - звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та "інших політичних в'язнів";
  • - спільно внести пакет законопроектів щодо боротьби з корупцією та відновлення політичних і соціально-економічних прав і свобод українців.

"Ми залишаємо за собою право на адекватні дії, всі конституційні методи і засоби парламентської і позапарламентської боротьби, включаючи дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VII скликання, проведення дострокових парламентських і президентських виборів", - резюмується в заяві.

Читайте також: Шаповал планує внести до ВРЮ подання про притягнення до відповідальності ряду суддів Київського окружного адмінсуду за порушення присяги

Нагадаємо, сьогодні Парламентська асамблея НАТО закликала Україну розслідувати порушення під час виборів-2012. А в МЗС Канади заявили, що парламентські вибори не відповідали демократичним стандартам.

Раніше, 10 листопада ц.р. кандидат у народні депутати від об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко заявив, що опозиція може позбавити новий парламент легітимності. "Якщо ми, 150 депутатів, не зайдемо до парламенту... він буде нелегітимним", - сказав Гриценко.

Читайте також: Азаров закликав керівників партій почати переговори про коаліцію - пропозиція поки що ні до кого не дійшла

Днем раніше повідомлялося, що голова ради об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк ініціює політичні консультації з ВО "Свобода" та "Ударом" щодо відмови від мандатів і призначення дострокових парламентських і президентських виборів. Напередодні у ВР був зареєстрований проект постанови №11400, ініційований нардепом від БЮТБ Андрієм Сенченком, про призначення перевиборів по 225 одномандатних і загальнонаціональному округу 13 січня 2013 р.

Як повідомлялося, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників. Зазначимо також, що явка виборців склала 57,57%.

Читайте також: Новообрана ВР може почати працювати у складі 445 нардепів, - Янукович

10 листопада ЦВК оголосила офіційні результати виборів за партійними списками, а вчора - по 220 мажоритарних округах. При цьому Центрвиборчком не визнав обраними депутатів по п'яти одномандатних округах: №№ 94, 132, 194, 197 і 223. Раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключив, що перевиборів на п'яти проблемних округах не буде, а результати виборів будуть встановлені судами.

Таким чином, Партія регіонів отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць, КПУ - 32 місця.

Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради може провести раніше 17 грудня 2012 р.