ua en ru

Перше засідання Верховної Ради VII скликання відбудеться 12 грудня

Автор: RBC.UA
Депутатська група ухвалила рішення про перше установче засіданні нової Верховної Ради 12 грудня. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Депутатська група ухвалила рішення про перше установче засіданні нової Верховної Ради 12 грудня. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

За це одноголосно проголосували члени групи від Партії регіонів, комуністів, а також Григорій Калетник і Давид Жванія, які представляють мажоритарників.

Опозиція не брала участі в голосуванні, і після цього новообрані депутати від "Батьківщини", "Удару" і "Свободи" залишили зал засідань.

Читайте також: Новий Кабмін буде сформований після створення більшості у ВР, - Янукович (відео)

На сьогоднішньому засіданні підготовчої групи Володимир Литвин запропонував внести зміни до присяги депутатів щодо зобов'язання особисто голосувати в парламенті. "Я вношу пропозицію, щоб у присягу внести зміни, щоб зобов'язати народного депутата персонально виконувати статтю 84 Конституції України щодо особистого голосування в парламенті. Це також підхід", - сказав Литвин.

При цьому він не заперечує можливості ухвалення постанови, підготовленої опозицією щодо персонального голосування: "Якщо документ готовий, і в ньому поставлені підписи депутатів, то я попрошу сьогодні його зареєструвати і підготувати на розгляд Верховної Ради, але тоді в проекті постанови я також пропоную передбачити, щоб була заборона на блокування роботи Верховної Ради, щоб депутати голосували лише "за", "проти" або "утримався".

За словами заступника голови ВО "Свобода" Руслан Кошулинський, проект постанови авторства депутатів Олександра Бондаря, Олени Геращенко і Миколи Мартиненка має бути прийнятий чинною ВР, і апарат ВР має забезпечити введення системи "Рада-3" щодо використання сенсорної кнопки під час голосування кожним депутатом .

За словами народного депутата від ПР Володимира Макеєнка, "Батьківщині" і "Свободі" запропонували очолити функціональну підгрупу, яка займеться забезпеченням виконання ст. 84 Конституції щодо персонального голосування кожного депутата.
Крім цієї групи, було створено ще три, повідомив Макеєнко. "Ми створили чотири підгрупи: перша - з підготовки відкриття роботи Ради, другий - по забезпеченню розміщення депутатів, третя - щодо розподілу комітетів, четверта - щодо процедурних питань", - сказав Макеєнко.

Раніше глава підготовчої групи, голова ВР VI скликання Володимир Литвин говорив, що символічно було б провести перше засідання 12.12.12. "У період з 4 по 12 грудня (новий парламент почне роботу - ред.). Обговорюється пропозиція почати роботу 12.12.12. О 12 годині дня. В цьому щось є", - написав Литвин на своє сторінці в Facebook.

Як відомо, останнє засідання парламенту нинішнього, VI скликання, призначене на 4 грудня.

Читайте також: Конфігурація сил у Верховній Раді VII скликання

Парламент нового скликання, нагадаємо, буде працювати також за новим регламентом. Зміни торкнулися процесу формування робочих органів парламенту, обрання та відставки спікера, статусу самовисуванців і позафракційних депутатів. Згідно з новим регламентом, депутатські групи будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів і матимуть право законодавчої ініціативи.
Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише епісля цього заслуховують послання Президента.

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами виборів, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця. Нагадаємо також, нова Верховна Рада проведе перше засідання у складі 445 депутатів, так як по 5 округах ЦВК не змогла встановити результати голосування.