ua en ru

Канада офіційно оголосила про вихід з Кіотського протоколу

Автор: RBC.UA
Міністр навколишнього середовища Канади Пітер Кент офіційно оголосив, що Оттава виходить з Кіотського протоколу. Північноамериканська держава відмовилася від зобов'язань, взятих на себе в 1997 р. разом з іншими країнами, що прагнули зменшити парниковий ефект, повідомляє BBC.

Міністр навколишнього середовища Канади Пітер Кент офіційно оголосив, що Оттава виходить з Кіотського протоколу. Північноамериканська держава відмовилася від зобов'язань, взятих на себе в 1997 р. разом з іншими країнами, що прагнули зменшити парниковий ефект, повідомляє BBC.

"Кіотський протокол для Канади - в минулому. Дія Кіотського протоколу не поширюється на двох світових лідерів по викидах парникових газів - США і Китай. Значить, угода не працює", - роз'яснив свою позицію Кент.

Міністр також назвав підписання протоколу "заслугою некомпетентного ліберального уряду" і зазначив, що якби Канада продовжувала намагатися знизити викиди CO2, це обійшлося б державній скарбниці в 13,6 млрд доларів, тобто 1 тис. 600 доларів на кожну канадську сім'ю.

Кент виступив з такою гучною заявою через кілька годин після прийняття чергової угоди по боротьбі зі зміною клімату, укладеного в Дурбані (ПАР). Канадський міністр упевнений, що цей документ "залишає лазівки" для Китаю та Індії, але при цьому "відкриває шлях вперед".

Канада підписала Кіотський протокол у той час, коли при владі перебували ліберали. Консерватории, що прийшли їм на зміну, з самого початку дали зрозуміти, що країна об'єктивно не може виконати зобов'язання зі зниження викидів СО2 в порівнянні з рівнем 1990 року. Чотири роки тому Оттава заявила про це відкрито.

Початковою метою конференції ООН в Дурбані було підписання рамкової угоди замість Кіотського протоколу, дія якого закінчується в кінці 2012 р. Проте в результаті було вирішено продовжити його дію на час формування нового єдиного договору, що обмежує викид парникових газів в атомосферу. Згідно з Дурбанською угодою, новий договір повинен бути готовий до 2015 р. і вступить в силу в 2020 р.

Зазначимо, головним каменем спотикання на конференції стало питання про обмеження викиду парникових газів в атмосферу: США пропонують єдиний стандарт обмежень для всіх учасників проекту, в той час як Індія і Китай побоюються, що подібні обмеження можуть перешкодити економічному розвитку країн.

В ході конференції в Дурбані, представник Австралії повідомив, що частка викидів парникових газів країн Додатку В до 2020 р. може скоротитися до 13%. Викиди країн Додатку В нині складають близько 17%.

Додаток В до Кіотського протоколу - перелік сторін Додатку I Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з зазначенням їх кількісних зобов'язань щодо обмеження або скорочення викидів. В Додаток I входять члени OECD (міжнародні економічні організації розвинених країн) і більшість країн Центральної та Східної Європи, в тому числі і Україна).

Також Індія заявила, що має намір взяти на себе зобов'язання скоротити до 2020 р. викиди парникових газів на 20-25%. Шість адміністративних штатів Індії розробили регіональні плани діяльності зі скорочення викидів парникових газів (SAPCC). У них враховані прогнози споживання енергоресурсів до 2030 р.

Раніше повідомлялося, що Канада планує офіційно оголосити про свій вихід з Кіотського протоколу в кінці грудня 2011 р.

Нагадаємо, конференція з проблем зміни клімату в Дурбані розпочалася 28 листопада. Однією з головних тем обговорення стало майбутнє Кіотського протоколу, термін дії якого завершується 31 грудня 2012 р.