ua en ru

Підсумок конференції ООН: Новий договір про обмеження викидів парникових газів буде готовий до 2015 р

Автор: RBC.UA
Конференція ООН з питань зміни клімату, що відбулася в м. Дурбан, (ПАР) завершилася підписанням угоди, передає Reuters.

Конференція ООН з питань зміни клімату, що відбулася в м. Дурбан, (ПАР) завершилася підписанням угоди, передає Reuters.

Початковою метою конференції було підписання рамкової угоди замість Кіотського протоколу, дія якого завершується в кінці 2012 р. Проте в результаті було вирішено продовжити дію Кіотського протоколу на час формування нового єдиного договору, що обмежує викид парникових газів в атмосферу. Згідно з підписаною в Дурбані угодою, договір повинен бути готовий до 2015 р. і вступить в силу в 2020 р. Крім того, було прийнято рішення заснувати так званий "Зелений кліматичний фонд" для допомоги країнам, що розвиваються в боротьбі з глобальним потеплінням.

Міністр закордонних справ Південної Африки Маїта Нкоана-Машабане, головуюча на конференції, назвала нову угоду "дипломатичною перемогою та історичним кроком". З нею солідарний міністр електроенергетики та навколишнього середовища Великобританії, який назвав підсумки конференції "успіхом європейської дипломатії". "Нам вдалося змусити найбільші держави - емітенти парникових газів, такі як США, Китай та Індія, підписати важливу угоду. Ця дорожня карта стане гарантом появи загального договору щодо клімату в майбутньому", - вважає він.

Зазначимо, головним каменем спотикання на конференції стало питання про обмеження викиду парникових газів в атмосферу: США пропонують єдиний стандарт обмежень для всіх учасників проекту, в той час як Індія і Китай побоюються, що подібні обмеження можуть перешкодити економічному розвитку країн.

В ході конференції в Дурбані, представник Австралії повідомив, що частка викидів парникових газів країн Додатку В до 2020 р. може скоротитися до 13%. Викиди країн Додатку В нині складають близько 17%.

Додаток В до Кіотського протоколу - перелік сторін Додатку I Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з зазначенням їх кількісних зобов'язань щодо обмеження або скорочення викидів. В Додаток I входять члени OECD (міжнародні економічні організації розвинених країн) і більшість країн Центральної та Східної Європи, в тому числі і Україна).

Також Індія заявила, що має намір взяти на себе зобов'язання скоротити до 2020 р. викиди парникових газів на 20-25%. Шість адміністративних штатів Індії розробили регіональні плани діяльності зі скорочення викидів парникових газів (SAPCC). У них враховані прогнози споживання енергоресурсів до 2030 р.

Повідомлялося також, що Канада планує офіційно оголосити про свій вихід з Кіотського протоколу в кінці грудня 2011 р.

Нагадаємо, конференція з проблем зміни клімату в Дурбані розпочалася 28 листопада. Однією з головних тем обговорення стало майбутнє Кіотського протоколу, термін дії якого завершується 31 грудня 2012 р.