ua en ru

Fitch підтвердило рейтинг Італії на рівні А- з "негативним" прогнозом

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валютах на рівні А -, прогноз - "негативний". Про це повідомляє Reuters з посиланням на доповідь агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валютах на рівні А -, прогноз - "негативний". Про це повідомляє Reuters з посиланням на доповідь агентства.

Короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті підтверджений на рівні F2, а рейтинг стелі країни - на рівні AAA.
У повідомленні агентства йдеться про те, що підтверджуючи суверенні рейтинги, експерти агентства намагаються дивитися ширше, ніж показують економічні та фінансові умови. "Були прийняті до уваги майбутні структурні реформи, що сприятимуть збільшенню економічного потенціалу, а також досяжність стабілізації та скорочення боргу. Крім того, бралося до уваги прагнення уряду до скорочення бюджетного дефіциту і державного боргу країни", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, що минулого тижня, 13 липня міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило довгостроковий кредитний рейтинг Італії на два щаблі з А3 до Ваа2, короткостроковий рейтинг підтверджений на рівні Prime-2. Прогноз за всіма рейтингами - "негативний".

В агентстві прогнозують, що з великою ймовірністю в найближчому майбутньому італійський уряд почне відчувати фінансові труднощі у зв'язку зі зростанням вартості іноземних запозичень, що в кінцевому підсумку може закрити для країни доступ на ринок іноземного капіталу. Крім того, на тлі розвитку негативних наслідків боргової кризи в Греції та Іспанії, уряд Італії може зіткнутися з втратою довіри інвесторів, в першу чергу іноземних, що тільки погіршить ситуацію.

По-друге, короткостроковий прогноз економічного зростання республіки останнім часом піддається перегляду в бік зниження, що на фоні і без того слабких показників, а також високого безробіття ставить під сумніви здатність національного уряду виконати бюджетні завдання фіскального пакту ЄС.

Через кілька днів після пониження рейтингу країни, Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Таке рейтингове рішення агентство мотивує тим, що "зниження рейтингу суверенних облігацій означає, що уряд країни може виявитися нездатним надати і виплачувати банкам фінансову допомогу".

Варто також зазначити, що за підсумками I кварталу дефіцит бюджету Італії збільшився до 8% ВВП проти показника в 7% ВВП, зафіксованого за підсумками I кварталу 2011 р. А споживчий ціни за підсумками червня виросли на 3,3% в річному численні.
На початку червня італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Як і у випадку з Іспанією, зростання ставок за державними зобов'язаннями фактично закриває Риму можливість проводити запозичення на зовнішніх ринках. В кінцевому підсумку відсутність такої можливості може привести до реалізації найгіршого сценарію - колапсу італійської економіки, яка є третьою за величиною в Євросоюзі.

Як повідомлялося, 12 липня італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував Європейський стабілізаційний механізм (ESM) і новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС). Бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС. Свої підписи під документом не поставили глави Чехії та Великобританії.