ua en ru

ЄБРР дасть 308 млн євро на реконструкцію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі 308 млн євро на реконструкцію магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Про це повідомив міністр закордонних справ Леонід Кожара сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі 308 млн євро на реконструкцію магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Про це повідомив міністр закордонних справ Леонід Кожара сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Минулого тижня в Брюсселі ми обговорили питання кредитування реконструкції газопроводу, і європейська сторона погодилася прискорити виділення кредиту на ці цілі по лінії ЄБРР у розмірі 308 млн євро", - зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше в Кабміні заявляли, що пріоритетними проектами модернізації та реконструкції ГТС України є західний транзитний коридор (газопроводи "Союз", Уренгой-Помари-Ужгород і "Прогрес") і південний (газопроводи Єлець-Кременчук-Кривий Ріг, Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл).

Читайте також: Реконструкція і модернізація ГТС України обійдеться мінімум в 4,8 млрд дол

Першим етапом реконструкції ГТС стануть роботи з модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, який передбачає реконструкцію української ділянки газопроводу і розрахований на три роки. Загальний обсяг інвестицій у перший етап оцінюється в 538,87 млн дол. ЄБРР виділить 308 млн, ще 230,87 млн дол. складуть власні кошти "Нафтогазу України".

У грудні 2010 р. "Укртрансгаз" повідомив, що Україна почала модернізувати ГТС власними силами. За попередніми розрахунками модернізація ГТС обійдеться Україні в 4,5-4,8 млрд дол.

Магістральний експортний газопровід Уренгой-Помари-Ужгород сполучає газові родовища півночі Західного Сибіру з Ужгородом. Далі газ транспортується кінцевим споживачам в Центральній і Західній Європі. Перетинає російсько-український кордон на північ від міста Суми. По території України газ транспортується до компресорної станції в районі Ужгорода на кордоні зі Словаччиною і до менших компресорних станцій на кордоні з Угорщиною і Румунією. Трубопровід перетинає Уральський хребет і більше 600 річок, включаючи Об, Волгу, Дон і Дніпро.

Нагадаємо, Україна хоче створити тристоронній консорціум з ЄС і Росією з управління українською ГТС, щоб зменшити навантаження на власний бюджет і добитися зниження ціни на російський газ. ЄС висловив зацікавленість у такому проекті, проте Москва виступає проти, оскільки вже запущений обхідний газопровід "Північний потік", незабаром буде будуватися "Південний потік". "Газпром" оголосив, що українська ГТС більше не є настільки важливим транспортним коридором для експорту російського газу в Європу.

Читайте також: Кабмін пропонує надати держгарантії на 560 млн грн для модернізації газопроводу "Союз"

Після невдалих спроб домовитися з Росією, Київ почав розробку власних проектів у газовій сфері. Україна з допомогою кредитів буде реконструювати ГТС, що дозволить збільшити ККД при експорті та імпорті природного газу. Також в Одеській області буде побудований LNG-термнал для прийому зрідженого газу. Нещодавно Кабмін підписав угоду з Shell про видобутку сланцевого газу на території України. Ще одна угода буде підписана з компанією Chevron.