ua en ru

Будівництво "Південного потоку" коштуватиме 16 млрд євро, - "Газпром"

Автор: RBC.UA
Вартість будівництва газопроводу "Південний потік" оцінюють у 16 млрд євро, заявив перший заступник начальника департаменту з управління проектами "Газпрому" Олексій Серебряков. Точна вартість проекту стане відома після завершення тендерів до середини 2013 р.

Вартість будівництва газопроводу "Південний потік" оцінюють у 16 млрд євро, заявив перший заступник начальника департаменту з управління проектами "Газпрому" Олексій Серебряков, повідомляє "Росія 24". Точна вартість проекту стане відома після завершення тендерів до середини 2013 р.

Читайте також: Введено в експлуатацію другу нитку "Північного потоку" потужністю 27,5 млрд куб. м газу (фото, відео)

При цьому вартість будівництва морської ділянки оцінюють у 10 млрд євро, сухопутних ділянок у Європі - в 6 млрд євро.

Поки ж "Газпром" призупинив роботу зі створення спільних підприємств для будівництва газопроводу з Австрією та Грецією.

Остаточне інвестрішення (ОІР) по "Південному потоку" "Газпром" і італійська Eni мають намір підписати наступного тижня.

Початок будівництва намічений на 7 грудня. ОІР з будівництва ділянок газопроводу в Болгарії та Словенії можуть підписати до 15 листопада.

Читайте також: Чистий прибуток італійської Eni за 9 місяців 2012 р. виріс на 10,3% - до 6,162 млрд євро

У грудні 2011 р. тодішній голова уряду РФ Володимир Путін дав доручення "Газпрому" прискорити початок будівництва "Південного потоку". У січні 2012 р. голова правління "Газпрому" Олексій Міллер затвердив детальний план будівництва морської ділянки газопроводу. У квітні 2012 р. іноземні партнери "Газпрому" остаточно увійшли у проектну компанію South Stream Transport AG. Перші поставки газу по газопроводу намічено на 2015 р.

"Газпром" і Eni почнуть будувати північну сухопутну гілку газопроводу "Південний потік", потім - південну, через Адріатику на південь Італії, заявив раніше генеральний керуючий Eni Паоло Скароні. Північна гілка газопроводу пройде через Болгарію, Сербію і Австрію. Морську ділянку "Південного потоку" прокладуть по дну Чорного моря від компресорної станції "Руська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії.

Загальна довжина чорноморської ділянки газопроводу складе близько 900 км, максимальна глибина прокладки - близько 2 км, проектна потужність - 63 млрд куб. м газу на рік.

Читайте також: Газопровід "Південний потік" може бути прокладений до Республіки Сербська, - "Газпром"

Проект "Південний потік" через акваторію Чорного моря здійснюють для перерозподілу шляхів поставок російського природного газу до країн Південної і Центральної Європи. На сухопутну частину проекту Росія підписала міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією. Частка "Газпрому" у проекті становить 50%, італійської Eni - 20%, німецької Wintershall Holding GmbH і французької EDF - по 15%.

Будівництво розпочнеться 7 грудня одночасно у двох точках: на російському березі Чорного моря і в Сербії. Мета проекту - обійти Україну, цінові суперечки РФ з якою вже кілька разів ставили під загрозу газовий експорт до Європи.

Як повідомляється, 1,5 тис. км труб, з яких 925 тис. км пройдуть дном моря (здебільшого - на глибині близько 2 км) у грудні 2015 р., дозволять прокачати 15,75 млрд куб. м газу щорічно територією Болгарії, Сербії, Угорщини та Словенії. Як зазначив глава департаменту управління проектами "Газпрому" Леонід Чугунов, потім новий експортний коридор буде розширений у чотири рази до 63 млрд куб. м на рік.

Читайте також: Україна почала реверсні поставки газу з Європи

Всупереч своїй декларованої стратегії - продавати 100% газу перед початком будівництва експортних потужностей, "Газпром" не уклав контракти на третину обсягів від повної потужності "Південного потоку". Чугунов повідомив, що поки законтрактовано дві третини від обсягів, які належить прокачати по дну Чорного моря, а третина буде законтрактована у процесі будівництва. Його, зокрема, куплять "ті електростанції, які перейдуть з вугілля або мазуту на газ", вважають у "Газпромі".

Як повідомлялося наприкінці жовтня, "Газпром" підписав з Угорщиною остаточне інвестрішення по ділянці "Південного потоку". Її довжина складе 229 км. Газопроводу "Південний потік" на території Угорщини присвоєно статус проекту національного значення.

Раніше остаточне інвестрішення по ділянці "Південного потоку" "Газпром" підписав із Сербією. За попередніми оцінками, до сербської ділянки газопроводу планується залучити інвестиції у розмірі 1,5 млрд євро.

Нагадаємо, чистий прибуток ВАТ "Газпром" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) за I півріччя 2012 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротився на 33,1% - до 525,5 млрд руб. (16,79 млрд дол.).