ua en ru

"Газпром" підписав з Угорщиною остаточне інвестрішення по ділянці "Південного потоку"

Автор: RBC.UA
ВАТ "Газпром" і Угорщина прийняли остаточне позитивне інвестиційне рішення щодо будівництва угорської ділянки газопроводу "Південний потік", протяжність якого складе 229 км. Про це йдеться в повідомленні російської компанії. За проектом було підписано нову угоду акціонерів спільної проектної компанії South Stream Hungary Zrt. Газопроводу "Південний потік" на території Угорщини присвоєно статус проекту національного значення.

ВАТ "Газпром" і Угорщина прийняли остаточне позитивне інвестиційне рішення щодо будівництва угорської ділянки газопроводу "Південний потік", протяжність якого складе 229 км. Про це йдеться в повідомленні російської компанії. За проектом було підписано нову угоду акціонерів спільної проектної компанії South Stream Hungary Zrt. Газопроводу "Південний потік" на території Угорщини присвоєно статус проекту національного значення.

За підсумками підписання документів заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв зазначив: "Реалізація спільно з нашими угорськими партнерами проекту будівництва газопроводу "Південний потік" є важливим елементом нової архітектури європейської енергетичної безпеки. Така система здатна забезпечити безперебійні поставки газу і надати Угорщині довгострокову вигоду і стабільність".

"За підтримки угорського уряду ми маємо намір підвищувати енергетичну безпеку і диверсифікувати маршрути поставок природного газу в Євросоюз. Проект "Південний потік" є важливим елементом нашої довгострокової стратегії та значним кроком на шляху до реалізації наших амбіцій з будівництва успішної інтегрованої національної енергетичної групи MVM з регіональним охопленням і ринковою вагою", - сказав глава MVM (угорська державна компанія) Чаба Байі.

Читайте також: "Газпром" підписав з Сербією остаточне інвестрішення по ділянці "Південного потоку"

В цілях диверсифікації маршрутів експортних постачань природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Початок будівництва газопроводу заплановано на кінець 2012 р., початок комерційних поставок газу - на кінець 2015 р. Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди.

Планована потужність "Південного потоку" - 63 млрд кубометрів газу на рік. Оціночна вартість проекту - 8,6 млрд євро. Перші поставки газу по газопроводу заплановано на кінець 2015 року. Спочатку почати будівництво "Південного потоку" планували в листопаді 2011 року.

Читайте також: "Південний потік" може пройти через Хорватію замість Угорщини, що обійдеться в 600 млн євро

У лютому 2008 р. Росія і Угорщина підписали міжурядову угоду, що передбачає приєднання Угорщини до проекту газотранспортної системи "Південний потік". 10 березня 2009 р. "Газпром" і Magyar Fejlesztesi Bank Zrt. (MFB) підписали базову угоду про співпрацю з будівництва газопроводу і транзиту природного газу через територію Угорщини в рамках проекту "Південний потік". 29 січня 2010 р. "Газпром" і MFB виступили засновниками спільної проектної компанії (СПК) South Stream Hungary Zrt.

У жовтні 2011 р. уряд Угорщини прийняло рішення про зміну уповноваженої компанії в рамках реалізації проекту "Південний потік" на території Угорщини. Новим партнером стала MVM Zrt. (ЗАТ "Угорські енергетичні компанії").

У 2011 р. обсяг поставок російського газу в Угорщину склав 6,26 млрд куб. м.

Читайте також: Введено в експлуатацію друга нитка "Північного потоку" потужністю 27,5 млрд куб. м газу

Раніше Президент РФ Володимир Путін заявив, що газопровід "Південний потік" почне працювати через півтора-два роки. Він нагадав, що в грудні минулого року "Південний потік" отримав додатковий імпульс. Турецька сторона схвалила його прокладку в своїй винятковій економічній зоні. "Ми отримали остаточний дозвіл уряду Турецької Республіки. Плануємо приступити до будівництва цього газопроводу в кінці поточного року. Думаю, що буде потрібно десь півтора-два роки для того, щоб ця система запрацювала", - сказав Президент.

В кінці квітня повідомлялося, що "Газпром" досі не отримав дозвіл на будівництво газопроводу, ділянка якого має пройти по території курорту федерального значення Анапа.

У грудні 2011 р. Путін наполягав, щоб "Газпром" прискорив початок реалізації проекту "Південний потік" і приступити до його будівництва вже в 2012 р., а не в 2013 р., як планувалося раніше.

У Росії на "Північний" і "Південний" потоки розраховують як на альтернативу українській ГТС в плані поставок газу європейським споживачам. Раніше в російському уряді заявили, що в разі незговірливості Києва в газових переговорах, транзитне значення України буде зведено до нуля. Експерти бачать в цих проектах не стільки економічну вигоду для РФ, скільки політичну.

Нагадаємо, 17 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ні Південний, ні Північний російські потоки не зможуть забезпечити потреби Європи і ніколи не стануть альтернативою української газотранспортної системи.