ua en ru

Азаров передбачає "певний поступ" у газових переговорах в Ялті (оновлено)

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив упевненість у тому, що на зустрічі Президентів України та Росії 12 липня в Ялті буде "певний поступ" у газових переговорах. Про це він заявив під час зустрічі з парламентською більшістю у Верховній Раді, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив упевненість у тому, що на зустрічі Президентів України та Росії 12 липня в Ялті буде "певний поступ" у газових переговорах. Про це він заявив під час зустрічі з парламентською більшістю у Верховній Раді, передає кореспондент РБК-Україна.Азаров очікує, що "12 липня буде просування в газовому питанні". "Важко сказати на скільки. Але те, що ми просунемося, у мене сумнівів немає", - сказав він.

"Залишається неврегульованою проблема платежів за російський газ, ціна залишається неймовірно високою. Я не буду забігати наперед і говорити про наші перспективи, але скажу, що робота ведеться надзвичайно інтенсивно, в першу чергу, на рівні Президента України. Ми очікуємо, що зустріч на рівні голів урядів, яка відбулася недавно, матеріали якої готувалися в верхах, дозволить так само зробити певний поступ", - заявив Азаров.

Нагадаємо, за словами Азарова, в ході засідання з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії, яке відбулося 27 червня ц.р., між Україною і Росією досягнуто суттєве просування в реалізації спільних масштабних проектів, пов'язаних з інтеграцією атомних, енергопромислових, літакобудівних комплексів, розширення співробітництва в ракетно-космічній галузі.

Сьогоднішня оптимістична заява прем'єра пролунала через кілька днів після того, як у "Газпромі" заявили, що ціна на російський газ для України може бути знижена тільки на підставі міжурядових домовленостей. При цьому голова "Газпрому" повідомив, що на сьогодні підстав для перегляду цін немає, і переговори про перегляд цін "Газпром" не веде. Найгострішим "предметом відкритого обговорення" найближчим часом, за словами Міллера, залишатиметься питання закачування газу в ПГС України. Він нагадав, що "Газпром" надав на вимогу Україні 2 млрд дол. фінансування для закачування газу в ПСГ. Нагадаємо, 23 травня ц.р. "Нафтогаз" повідомив "Газпрому", що буде закачувати в ПСГ газ, необхідний тільки для України, а не для забезпечення транзиту. Україна за 5 місяців 2012 р. зменшила транспортування газу до країн західної Європи на 24,3% - до 37 млрд куб. м.

Черговим каменем спотикання у відносинах "Газпрому" і "Нафтогазу" стало скорочення заявки України на російський газ. Нагадаємо, Кабмін України вже затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, порівняно з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Голова Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. "Газпром" також не виключає судових розглядів з України в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

Нагадаємо, Україна домагається перегляду ціни на газ уже тривалий час, але останнім часом це питання не піднімалося на двосторонніх зустрічах перших осіб України та Росії, зокрема, на переговорах прем'єрів двох країн Миколи Азарова та Дмитра Медведєва. Не вийшло про це поговорити з Медведєвим і у Президента Віктора Януковича.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Ціна газу для України в II кварталі 2012 р. складає 425 дол./тис. куб. м проти 416 дол. в I кварталі 2012 р.

Варто зазначити, що на початку червня ц.р. Президент Російської Федерації Володимир Путін затвердив склад російської частини російсько-української міждержавної комісії. Згідно з документом, Путін очолив російську частину міждержавної комісії. Заступником голови призначено прем'єр-міністра РФ Медведєва, секретарем - керівник адміністрації Президента Сергій Іванов. Раніше Президент України Віктор Янукович указом № 364/2012 затвердив склад української частини українсько-російської міждержавної комісії. Зокрема, головою комісії обрано Віктора Януковича, заступником голови - прем'єр-міністр Україна Микола Азаров.