ua en ru

"Газпром" очікує збільшення обсягів споживання газу через холодну зиму

Автор: RBC.UA
Правління ВАТ "Газпром" розглянуло готовність об'єктів єдиної системи газопостачання (ЄСГ) до роботи в період пікових навантажень восени-зимою 2012-2013 рр. і заходи, необхідні для забезпечення в довгостроковій перспективі безперебійного газопостачання споживачів в зимовий період.

Правління ВАТ "Газпром" розглянуло готовність об'єктів єдиної системи газопостачання (ЄСГ) до роботи в період пікових навантажень восени-зимою 2012-2013 рр. і заходи, необхідні для забезпечення в довгостроковій перспективі безперебійного газопостачання споживачів в зимовий період. Як повідомило управління інформації "Газпрому", керівникам дочірніх товариств і організацій "Газпрому" доручено своєчасно завершити підготовку об'єктів ЄСГ до експлуатації в осінньо-зимовий період 2012-2013 рр. і забезпечити надійну і безперебійну роботу виробничих потужностей. "Ми готуємося до того, що майбутня зима буде холоднішою і під час піків похолодання нам потрібно буде забезпечувати споживачів більшими об'ємами газу, ніж минулої зими", - сказав офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Читайте також: Використання українських газосховищ може уберегти Європу від проблеми з недопостачанням газу Росією, - Бойко

Зокрема, на засіданні було відмічено, що ЄСГ в основному готова до роботи в майбутній осінньо-зимовий період. В ході підготовки до зими 2012-2013 рр. на об'єктах ЄСГ проведені всі 16 комплексів планово-профілактичних і ремонтних робіт. За 9 місяців 2012 р. виконаний капітальний ремонт 1 тис. 696 км. газопроводів, проведені внутрішньотрубна діагностика 16,8 тис. км газопроводів і обстеження електрометрії 12,9 тис. км газопроводів. Відремонтовано 59 і проведено обстеження 888 підводних переходів. Виконано 539 ремонтів газоперекачуючих агрегатів.

Потенційна продуктивність підземних сховищ газу (ПСГ) "Газпрому" на території Росії була збільшена до рекордних показників: максимальна добова продуктивність на початок сезону відбору - до 671,1 млн куб. м газу, середньодобова продуктивність в грудні - лютому - до 535,9 млн куб. м газу, що відповідно на 23,4 млн і 13,8 млн куб. м вище за аналогічні торішні показники. Зростання середньодобової продуктивності зіставимо з середньодобовим споживанням газу в зимовий період окремими суб'єктами РФ, наприклад Брянською, Кіровською, Омською або Ульяновською областями.

Читайте також: "Укртрансгаз" завершив підготовку до опалювального сезону: до ПСГ накопичено 20 млрд куб. м газу

На початку вересня ц.р. повідомлялося, що Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС. В "Газпромі" заявили, що таким чином Україна порушує зобов'язання транзитера. Але в Міненерго заявляють, що резерви газу повинна формувати і оплачувати сама російська монополія. Експерти вважають, що на цей раз конфлікт може перерости у судовий спір.

Нагадаємо, під час аномального похолодання в Європі в лютому с. м. "Газпром" не зміг забезпечити європейських споживачів достатньою кількістю "блакитного палива". Москва звинуватила Київ у несанкціонованому відборі російського газу, призначеного для європейських споживачів.

За словами глави російського газового концерну Олексія Міллера, в окремі дні в Україні залишалося до 40 млн куб. м газу. "Однак в умовах аномальних холодів Україна брала газ з розрахунку річної контрактної кількості більше 60 млрд куб. м газу", - зазначив Міллер. Він підкреслив, що в результаті ця ситуація завдала "Газпрому" фінансових та репутаційних збитків. У Москві вже пообіцялипозбавити Київ транзиту, пустивши газ в обхід України. Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров відповів, що Україна знайде вихід з такої ситуації.

Трохи пізніше в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.

Згідно із прогнозами синоптиків, зима 2012-2013 буде дуже сніжною. "Найближча зима в зв'язку з максимально активним Сонцем буде сніжною і може тривати до середини травня: у міру підвищення глобальних температур і танення льоду в Північному Льодовитому океан в атмосфері стало більше вологи, яка випадає у вигляді снігу, - відзначає експерт-метеоролог Інституту геофізики НАН України Анатолій Прокопенко.

Водносас директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда відзначає складність таких довгострокових прогнозів. "У цілому температура взимку очікується вище норми, але будуть періоди різких похолодань, як було минулої зими з середини січня до початку лютого", - відзначає Кульбіда.