ua en ru

Іващенку замінили термін покарання на умовний і звільнили з-під варти

Автор: RBC.UA
Апеляційний суд Києва змінив колишньому в.о. міністра оборони Валерію Іващенку термін покарання на умовний і звільнив його з-під варти в залі суду. Такий вирок винесла колегія суддів у понеділок після розгляду апеляції на вирок Печерського суду Києва, за яким Валерія Іващенка засудили до п'яти років ув'язнення за перевищення службових повноважень під час санації Феодосійського судноремонтного заводу.

Апеляційний суд Києва змінив колишньому в.о. міністра оборони Валерію Іващенку термін покарання на умовний і звільнив його з-під варти в залі суду. Такий вирок винесла колегія суддів у понеділок після розгляду апеляції на вирок Печерського суду Києва, за яким Валерія Іващенка засудили до п'яти років ув'язнення за перевищення службових повноважень під час санації Феодосійського судноремонтного заводу, повідомляє BBC Україна.

На засіданні суду Валерій Іващенко заявив, що не вважає свою справу політичною. Він твердить, що кримінальну справу проти нього "замовили" його колишні підлеглі.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що Іващенко порушив закон, але його можу виправдати. "І якщо виправдають, то слава Богу ... Але ви тільки подивіться на ці звинувачення. Він допустив продаж фірми, яка оцінюється в більш ніж 100 млн дол, за сміхотворну суму в 9 або 10 млн грн. Ви розумієте? Тож усе ясно. Процедури продажу були порушені ... і через це він постраждав. Я особисто не бажаю йому ніякої шкоди .. . Але він порушив закон ", - зазначав Янукович.

Водночас Європейський парламент закликав владу України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії". В резолюції Європарламенту щодо України (з повним текстом можна ознайомитися ТУТ) є заклик до української влади дотримуватися права всіх "ув'язнених з політичних мотивів", у тому числі і Іващенка, а також забезпечити їх необхідну медичну допомогу, доступ адвокатів, родичів та інших осіб, зокрема посла ЄС в Україні.

Нагадаємо, у квітні цього року Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років ув'язнення. Як встановило слідство, у 2009 р. Іващенко підписав складений керуючим санацією Феодосійського судномеханічного заводу план санації. Цей документ передбачав реалізацію державного майна, зокрема трьох причалів, бомбосховища та будівлі, що забезпечувала розміщення й зберігання мобілізаційних матеріальних резервів. У ГПУ підозрюють, що новим власником причалів та іншого майна Феодосійського заводу став член фракції БЮТ Андрій Сенченко. Слідство має в своєму розпорядженні документ за підписом Іващенка, який дає право за підсумками проведеної санації продати будь-яке майно Феодосійського судномеханічного заводу, включаючи цехи і глибоководні причали. Реалізація зазначеного рішення Міноборони завдала серйозного збитку держпідприємству. Розмір збитку оцінюється в 70,9 млн грн.

Після відставки Юрія Єханурова Іващенка в період з 5 червня 2009 р. по 11 березня 2010 р. виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко. Розпорядженням від 19 квітня 2010 р. Кабмін звільнив Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.

Також Іващенко заборонили протягом трьох років обіймати державні посади та позбавили 2-го рангу держслужбовця.