ua en ru

Прийняття законопроекту про протидію дискримінації очікується 4-7 червня, - МЗС

Автор: RBC.UA
Прийняття Верховною Радою (ВР) України законопроекту про протидію дискримінації очікується 4-7 червня. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич, передає кореспондент РБК-Україна.

Прийняття Верховною Радою (ВР) України законопроекту про протидію дискримінації очікується 4-7 червня. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: ЛГБТ-спільнота провела в Києві "Марш рівності" (фото, відео)

"Україна продовжує здійснювати політику щодо лібералізації візового режиму з ЄС. Станом на сьогодні Верховна Рада України вже прийняла низку законів для антикорупційної діяльності, а також щодо захисту персональних даних, що необхідно для просування діалогу з ЄС. Фактично на сьогодні ВР залишилося прийняти лише один законодавчий акт. А саме - про внесення змін до законодавчих актів України для протидії дискримінації в Україні, щоб ми завершили підготовку третього звіту про прогрес України в реалізації плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС", - заявив Зварич.

За його словами, прийняття відповідного документа в парламенті очікується 4-7 червня.

Експерти вважають, що, у разі прийняття законопроекту №2342, представники сексуальних меншин отримають всебічний захист від будь-якої критики, а думки незгодних на цей рахунок зможуть кримінально переслідуватися аж до тюремного ув'язнення. Противники цього закону готують протести проти змін до українського законодавства.

Читайте також: Рано чи пізно законопроект про запобігання та протидію дискримінації буде проголосований, - ПР

Додамо, що 14 травня Рада перенесла розгляд законопроекту №2342, ініційованого Кабінетом міністрів, і законопроекту №2342-1 від нардепів із фракції "Свобода". Обидва законопроекти стосуються запобігання та протидії дискримінації в Україні. У ході пленарного засідання спікер ВР Володимир Рибак заявив, що відповідні документи вимагають доопрацювання.

Внесений Кабінетом міністрів законопроект вводить до законодавства України новий термін "сексуальна орієнтація", пропонує уточнити визначення і форми дискримінаційних дій у Законі України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" та посилити відповідальність за них.

Чиновники зазначають, що законопроект розроблений на виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Профільний парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав даний законопроект і рекомендував ВР прийняти його за основу.

Читайте також: У Києві під час проведення ЛГБТ-маршу особливих порушень не було, - МВС

З наміром уряду надати правовий захист людям, які надають перевагу одностатевим стосункам, не погоджується релігійна спільнота України.

Зазначимо, що того ж дня біля стін ВР відбувся мітинг Коаліції громадських організацій України, учасники якого виступили проти прийняття законопроекту №2342 "Про внесення змін до законодавчих актів України про запобігання та протидію дискримінації в Україні".

Активістів обурює той факт, що даний документ вводить у правове поле термін "сексуальна орієнтація". Натомість вони зажадали прийняти законопроект №8711 про заборону пропаганди гомосексуалізму. ВР прийняла його в першому читанні 2 жовтня 2012 р. Законопроект №8711 криміналізує поширення будь-якої інформації про гомосексуальність у публічній сфері.

Читайте також: Human Rights Watch закликала ВР відхилити законопроекти, що "дискримінують" представників ЛГБТ-спільноти

Як відомо, уповноважений з прав людини ВР Валерія Лутковська не підтримує законопроекти, що забороняють пропаганду одностатевих відносин.

Нагадаємо, раніше в рамках виконання національного плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ) з Європейським союзом Кабінет міністрів України схвалив низку законопроектів, зокрема "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про запобігання та протидії дискримінації в Україні".