ua en ru

Україну здатна об'єднати думка більшості, - Віктор Медведчук

Думка більшості має стати законом - саме це може реально об'єднати Україну. А політики, які не визнають, що народ має право визначати стратегічні цілі і завдання, приймати на референдумах серйозні рішення, насправді і існують за рахунок того, що країна сьогодні фактично розколота. Про це написав у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Переді мною дані соціологічного опитування Центру «Соціальний моніторинг», проведеного 5-15 грудня п.р. Ми уважно вивчаємо соцопитування, що стосуються настроїв українців і їх відношення до актуальних тем, тому що реалізація цілей і прагнень більшості громадян України лежить в основі нашої діяльності. На відміну від політичних партій, які мріють подолати заповітний прохідний бар'єр, мета нашого руху - відстоювати інтереси більшості. Але повернуся до результатів згаданого опитування, метою якого було дізнатися ставлення громадян до дуже актуальною ідеї інтеграції країни в Митний союз і ЄЕП, а також до договору про входження в Зону вільної торгівлі з ЄС і щодо подальшого вступу до Євросоюзу. Сьогодні така альтернатива для України об'єктивно існує, як і необхідність робити, нарешті, свій вибір. І про це вже багато сказано. Результат не здивував, скоріше підтвердив наші очікування», - написав Медведчук.

Так, відповідно до результатів опитування, інтеграцію з ЄС підтримали 34,7% громадян, інтеграцію з ТС і ЄЕП - 46,2%. При цьому 19,1% не змогли відповісти на це питання. У регіональному розрізі відповіді виглядають наступним чином:
Захід: за ЄС - 65,6%; за МС і ЄЕП - 22,0%;
Центр: за ЄС - 38,7; за МС і ЄЕП - 41,8;
Північ: за ЄС - 41,2%; за МС і ЄЕП - 43,0%;
Схід: за ЄС - 21,3%; за МС і ЄЕП - 54,4%
Південь: за ЄС - 18,0%; за МС і ЄЕП - 72,7%
АР Крим: за ЄС - 25%; за МС і ЄЕП - 75%; визначився - 0%;
Київ: за ЄС - 24,2%; за МС і ЄЕП - 26,6%; визначився - 49,2%.

«Якщо не вважати дивним те, що в Криму все визначилися з вибором, а в Києві - рівно половина поки не може прийняти рішення, то загальна картина цілком закономірна й передбачувана. Практично в чому схожа з результатами виборів. Висновок очевидний: Україна розколота на дві частини, а політична складова у вирішенні економічної проблеми багато в чому превалює. Як відомо, інтеграція в ЄС взагалі не має економічно обгрунтованих аргументів і пропагується виключно політичними гаслами. Те, що в західному регіоні переважна частина громадян за ЄС, явний результат такої політичної пропаганди. Як я вже говорив, прагнення в ЄС - данина вчорашній моді, коли реклама Євросоюзу викликала заздрість і бажання красиво жити, не докладаючи особливих зусиль. До речі, відповідь на інший варіант цього питання якраз підтверджує мою правоту: люди вже розуміють, що вступ до ЄС автоматично несе за собою реальні наслідки - закриття кордонів із Росією, візи та митниці для громадян. Вони вже бачать не гасла, а можливі економічні наслідки», - прокоментував лідер« Українського вибору ».

Питання: чому б Ви віддали перевагу: щоб Україна підписала договір про політичну асоціацію і ЗВТ та стала членом Євросоюзу, маючи з Росією закриті кордони - з візами і митницею, або щоб Україна не ставала членом Євросоюзу і мала з Росією відкриті кордони без віз і митниць. Відповіді: за вступ до Євросоюзу 29,5% громадян, проти вступу в ЄС і за відкриті кордони з Росією - 51,2%.

«Відповідь на наступне запитання, на мій погляд, не може не радувати, хоча б тому, що він об'єднав і Схід і Захід - всю країну. Мова йде про те, яким способом має прийматися той же рішення про вступ України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Тут думка народу разюче одностайно. Воно розходиться з думкою політиків і від влади і від опозиції, які, як відомо, хочуть все робити виключно без народного участі. Так от: 61,6% українців хочуть це робити на всеукраїнському референдумі. Тоді як тільки 23,5% громадян довіряють приймати рішення про економічну інтеграцію країни до Митного союзу Верховній Раді і Президенту. При цьому в кожному регіоні прихильники референдумної демократії значно переважали. Не можу не навести дані по регіонах. Вирішувати питання вступу в МС повинні ВР і Президент або народ на всеукраїнському референдумі: Захід 21,2% і 68,0%; Центр 17,8% і 66,8%; Північ 21,1% і 69,7%; Схід 31 , 5% і 47,8%; Південь 17,1% і 76,1%; АР Крим 15,4% і 83,7%; Київ 23,0% і 45,2%. Для мене висновок простий: незалежно від ідеологічних чи інших відмінностей українці хочуть брати участь у вирішенні стратегічних завдань, що стоять перед країною і суспільством. І це головне. Коли я чую, що існує загроза розколу країни, я чітко знаю, що наступні аргументи будуть насправді на користь горезвісного розколу. Навіть якщо вони в дусі кота Леопольда: «хлопці, давайте жити дружно!», аА тим більше в дусі майже геббельсівського «один народ, одна країна, один язик». Не вистачає тільки «один фюрер». Запитаєте чому? Тому що розкол в українському суспільстві об'єктивно вже існує, і треба терміново вживати заходів, щоб його мінімізувати і в кінці кінців ліквідувати. Об'єктивно - він був завжди. Україна, яка штучно створювалася в нинішніх кордонах протягом багатьох століть, завжди була неоднорідна не тільки за мовною, культурному та економічному ознакою, а й ментальному. Ті хто закликає законсервувати ситуацію, хочуть цей розкол зберегти. Я не знаю: вільно чи мимоволі», - резюмував політик.

Читайте також: За Митний союз ратує більше українців, ніж за ЗВТ з ЄС, - Медведчук