ua en ru

Саудівська Аравія стане імпортером нафти вже до 2030 р., - аналітики

Саудівська Аравія протягом наступних 20 років може перетворитися з найбільшого світового експортера в країну, вимушену імпортувати нафту, передає телеканал "Росія 24".

З такою оцінкою подальшого розвитку енергетичної картини по Саудівської Аравії виступили аналітики Citigroup. На даний момент нафта та її похідні використовуються для виробництва 50% електроенергії в Саудівській Аравії. Пікові темпи росту споживання електроенергії досягають 8% в рік. Для внутрішніх потреб країни сьогодні використовується чверть усього виробленого палива. При цьому Саудівська Аравія використовує 100% природного газу, що добувається усередині країни, і поки відмовляється імпортувати його, як це змушені робити Кувейт і ОАЕ.

На думку експертів Citi, більш активна розробка газових родовищ, а також розвиток сонячної та атомної енергетики в країні не допоможуть вирішити проблеми. Єдиний реальний спосіб раціоналізувати споживання енергії - суттєво скоротити рівні держсубсидій. У Citigroup замовчують про те, що подібні заходи в свою чергу будуть означати помітне падіння рівня життя в найбільшій абсолютній монархії Близькосхідного регіону.

Читайте також: Україна в I півріччі 2012 р. знизила імпорт газу на 15,6% - до 6,7 млрд дол

Відповідно до щорічного статистичному огляду світової енергетики від BP темпи видобутку Саудівської Аравії в 2011 р. склали 11,2 млн барелів на день у вигляді нафти і газоконденсату, або 13% від загального обсягу пропозиції вуглеводнів у світі.

Зазначимо, в 2010 р. влада Саудівської Аравії прийняла рішення припинити розвідку нових нафтових родовищ в країні. Ці новини практично не одержали висвітлення в світовій пресі. За словами короля Абдалли, Нафтова розвідка була зупинена, "щоб зберегти багатство країни і передати його майбутнім поколінням". Про це тоді повідомило провідне англомовне видання країни - Saudi Gazette. Більш вірогідним виглядає варіант, що розвідка нафтових родовищ в Саудівській Аравії таки триває, але даних про неї вирішили більше не публікувати.