ua en ru

Присяжнюк: Аграрії отримають від уряду компенсацію за кожен гектар загиблих посівів

Міністерство аграрної політики і продовольства України розробило механізм надання сільськогосподарським підприємствам компенсації затрачених коштів за загиблі посіви озимих зернових культур під урожай 2012 року. Про це повідомив Міністр агарної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

На сьогодні на рівнях районів створюються комісії, до складу яких включаються начальники районних управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, представники державної фінансової інспекції і державної сільськогосподарської інспекції, центрів наукового забезпечення, управлінь земельних ресурсів, а також Асоціації фермерів та приватних землевласників й Аграрного союзу.

«До 20 квітня всі підприємства, у яких було втрачено посіви озимих, разом з інспекціями та місцевою владою повинні скласти відповідні протоколи та подати їх на розгляд Міністерства. Враховуючи ці документи, Міністерство протягом 10 днів розгляне це питання та прийме рішення про направлення коштів до господарств», - поінформував Міністр Микола Присяжнюк.

Він також уточнив, що у кожному районі будуть створені реєстри господарств, які подали документи на отримання компенсації, що дасть змогу здійснювати розподіл виділених урядом коштів максимально прозоро. Присяжнюк також підкреслив, що Міністерство забезпечить зворотній зв'язок з фермерами та сільськогосподарськими підприємствами.

«Таким чином буде відомо, чи отримали господарства кошти і яким чином - з корупційним навантаженням чи без нього. На сьогодні Президент поставив завдання викорінити це додаткове навантаження, і ми підтримуватимемо зворотній зв'язок, аби ці кошти завчасно, в повному обсязі та без додаткових зобов'язань фермери могли отримати», - додав Міністр.

За прогнозами, пересів озимих навесні може становити 3,0-3,5 млн га.

За оцінками Мінагрополітики, через несприятливі погодні умови осені та зими із посіяних під урожай 2012 року 8,4 млн га озимих на зерно, сходи отримані на площі 7,3 млн га або 87%, із них у доброму та задовільному стані знаходяться 4,6 млн га, або 63%, слабкі та зріджені посіви становлять 2,1 млн га, або 29%.

З отриманих сходів загинули посіви на площі 0,6 млн га або 8,5%, на площі 1,1 млн га (13%) сходи не одержано.