ua en ru

Прийняття законів про електронні платежі недостатньо для їх імплементації фінансовими компаніями, - експерт

Прийняті закони, що стосуються електронних платежів дуже декларативні і недостатні для їх імплементації банками. Крім ухвалення законів, необхідно також видавати певні інструкції і положення про порядок застосування та реалізації цих положень. Про це РБК-Україна заявив радник Правової групи "Павленко і Побережнюк" Валерія Тарасенко.

"Якщо оцінювати тенденцію щодо стимулювання державою використання електронних грошей, то вона досить позитивна і дійсно повинна привести більш масштабного використання платіжних інструментів населенням, однак за умови, що це буде доступно, зручно, просто і недорого.

Прийняті норми законодавства, що стосується електронних платежів дуже декларативні і не достатні для їх імплементації банками, фінансовими компаніями та іншими учасниками платіжної системи. Тому, регулятор не повинен забувати, що окрім ухвалення законів, необхідно також видавати певні інструкції і положення про порядок застосування та реалізації цих положень ", - заявила Тарасенко.

Крім того, експерт прогнозує, що вже найближчим часом в НБУ буде створено департамент, відповідальний за реалізацію і контроль емісії електронних грошей: "Враховуючи, що багато функцій по реєстрації, ліцензування та контролю за платіжними системами, емісією та використанням електронних грошей покладено на НБУ , то, скоріше за все, у найближчому майбутньому буде створено департамент НБУ, що відповідає за реалізацію та контроль з цих питань. Головне, щоб вимоги НБУ для реєстрації і ліцензування були реальними для банків і фінансових компаній, а порядок використання, отримання платіжного інструменту та проведення платежів були максимально простими і ефективними як для представників бізнесу, які будуть отримувати свої доходи через такі системи, так і для звичайного користувача, які хоче оплатити товар, послугу або здійснити інший платіж", - сказала Тарасенко.

Нагадаємо, Верховна Рада України, вчора, 18 вересня, дозволила НБУ регулювати випуск і використання електронних грошей.