ua en ru

ПФТС очолить менеджер "Української біржі"

Мажоритарний акціонер фондовій біржі ПФТС - "Московська біржа ММВБ-РТС" - має намір змінити голову правління майданчика. На місце Олександра Склярова, у якого 10 серпня закінчується дворічний контракт з ПФТС, російський співвласник пропонує призначити Євгена Комісарова - заступника голови правління "Української біржі". Міноритарні акціонери ПФТС побоюються, що менеджер конкуруючої біржі може використовувати її активи на користь "Української біржі", пише "Комерсант Україна".

"Московська біржа ММВБ-РТС", що володіє 50% +1 акцією фондової біржі ПФТС, готується змінити главу правління "дочки", повідомив "Комерсант" один з членів делегації фондового регулятора, яка минулого тижня зустрічалася в Москві з представниками біржі "ММВБ- РТС ". Цю інформацію підтвердили кілька членів наглядової ради ПФТС. Вони сказали, що в ході засіданні 26 липня наглядова рада біржі має намір розглянути питання непродовження дворічного контракту з головою правління Олександром Скляровим (його термін закінчується 10 серпня) та обрання нового керівника.

Москва вже запропонувала членам наглядової ради ПФТС обрати на цю посаду заступника голови правління "Української біржі" Євгенія Комісарова. "Московська біржа ММВБ-РТС" контролює 43% капіталу "Української біржі", але прямо володіє 22,44%. "Наскільки нам відомо, ініціатором зміни голови правління виступила московська біржа, яка запропонувала тільки одну кандидатуру - Євгенія Комісарова", - повідомила генеральний директор ІК "Альтана Капітал", член наглядової ради ПФТС Олена Амітан. За даними "Комерсант", інший акціонер біржі має намір висунути ще двох кандидатів - членів правління біржі ПФТС Ігоря Селецького та Богдана Лупія. "На" Московської біржі ММВБ-РТС "поки утримуються від коментарів", - сказали на майданчику. Не відповів на запит і Євген Комісаров.

Богдан Лупій вважає, що призначення представника "Української біржі" керівником ПФТС в умовах, коли до цих пір не визначено майбутнє бірж, є передчасним і несе ризики. "У площині діяльності біржі ПФТС це ризики втрати наявних у неї ринків, динаміки створення фінансових продуктів. З точки зору акціонерного законодавства - декапіталізації або зниження вартості акцій ПФТС, що належать міноритаріям", - припускає він. Додзвонитися Ігорю Селецькому ні в п'ятницю, ні в неділю не вдалося.

Олександр Скляров розповів "Комерсант", що від одного з акціонерів йому надійшла пропозиція "полюбовно" припинити співпрацю з біржею: "Мені було сказано, що мажоритарний акціонер ПФТС планує знизити рівень свого представництва в Україні. Ті високі завдання, які ставилися переді мною два роки тому, вже неактуальні. Ніяких претензій до мене не звучало, більш того, було сказано, що моєю роботою і роботою команди в цілому задоволені ".

Керівник майданчика припустив, що в списку кандидатів на його місце, який винесуть на голосування в четвер, можуть виявитися не тільки троє названих "Комерсант" людей. "Питання зовсім не в персоналіях, а в подальшому існуванні ПФТС як такої. Деяким акціонерам потрібен керівник біржі, який погодиться, по суті, згорнути діяльність ПФТС - провести делістинг акцій, розірвати договори з вендорами і зробити інші дії - те, чого останні місяці протидіє нинішнє правління ПФТС ", - додав Скляров. Далі він має намір "спостерігати і брати участь, як акціонер ПФТС, в процесі консолідації бірж".