ua en ru

Обама запропонував підвищити мінімальний розмір оплати праці до 9 дол. на годину

Президент США Барак Обама виступив 12 лютого з посланням до Конгресу, в якому дав обгрунтування ключовим рішенням своєї адміністрації з питань внутрішньої і зовнішньої політики. Американський лідер підтвердив, що збройний контингент його країни покине Афганістан до кінця 2014 р., після чого війна в середньоазіатському державі буде завершена.

"Ми вже повернули на батьківщину приблизно 33 тисячі хоробрих військовослужбовців. Цієї весни наші сили візьмуть на себе функцію підтримки, тоді як керівництво (щодо забезпечення безпеки в країні) візьме афганські служби безпеки. Сьогодні я можу оголосити, що протягом року ще 34 тисячі американських військових повернуться додому з Афганістану. Скорочення військ продовжиться. І до кінця наступного року війна в Афганістані завершиться", - заявив американський лідер.

Раніше глава держави поставив до відома про свої плани Президента Афганістана Хаміда Карзая і канцлера ФРН Ангелу Меркель. До теперішнього часу озброєний контингент США на території середньоазіатської країни налічує 66 тисяч осіб.

Американський Президент сформулював внутрішньополітичний імператив своєї адміністрації так: "знову запалити паливом двигун американського добробуту - середній клас". За словами лідера, йдеться про головний виклик, який стоїть перед його поколінням.

Барак Обама кілька разів підкреслив, що не існує моральних підстав, за якими середній клас повинен вирішувати завдання зниження бюджетного дефіциту в поодинці, без додаткового оподаткування багатих.
Виступаючи перед конгресменами, Барак Обама запропонував підвищити мінімальний розмір оплати праці до 9 дол. на годину.

Це рішення Президент США охарактеризував як "чесне". "Ми знаємо, що наша економіка стає сильнішою, коли ми платимо за робочий день заслужені гроші", - сказав політик. Американський лідер назвав стан справ, при якому не в змозі забезпечити себе родина з двома дітьми, де кожен з годувальників отримує мінімальну зарплату, несправедливим.

За твердженням Обами, запропонований ним захід не призведе до зростання бюджетного дефіциту.
Американський лідер підкреслив, що його адміністрації вдалося добитися ряду успіхів в економічній сфері. Глава держави зупинився на двох з них: здобутки автомобільної промисловості та зниженні залежності від поставок іноземної нафти.

Читайте також: Бюджет США в січні вперше за 5 років став профіцитним