ua en ru

МОЗ посилив контроль реєстрації ліків

Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом № 178 "Про утворення Комісії з питань державної реєстрації лікарських засобів при МОЗ України" посилив умови реєстрації лікарських препаратів. До комісії входить 18 осіб - представники міністерства і позаштатні фахівці, а її засідання проводитимуться щотижня, повідомляє прес-служба МОЗ.

"Відповідно до українського законодавства при внесенні препарату до Державного реєстру лікарських засобів України видається реєстраційне посвідчення, і повинні затверджуватися маркування, інструкції та методи контролю якості. Фактично ж ці дані в МОЗ не надавалися. Тому і було прийнято рішення про взаємодію експертів і фахівців МОЗ в частині посилення контролю за відповідністю законодавству процедури реєстрації лікарських засобів", - сказала начальник Управління розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров'я Людмила Коношевіч.

Як відзначають в прес-службі МОЗ, складність ситуації з наявною системою реєстрації продемонструвало вже перше засідання комісії. На ньому розглянули 70 експертних висновків, з яких тільки 13 з зауваженнями було рекомендовано до реєстрації, всі ж решта з різними порушеннями повернули до експертної установи на доопрацювання.

"Засідання комісії проводиться щотижня. Сподіваємося, що ефективність спільної роботи фахівців Міністерства та Державного експертного центру підвищить відповідальність експертів та убезпечить ринок від появи на ньому ліків сумнівної якості і з недоведеною ефективністю", - сказала Людмила Коношевіч.

Сьогодні в Україні зареєстровано 11 074 медичні препарати, з них 3253 - вітчизняного і 7821 закордонного виробництва.

Нагадаємо, раніше МОЗ розробив новий механізм реєстрації ліків, згідно з яким, для проведення державної реєстрації нових лікарських засобів необхідно надати мотивовані висновки експертиз.