ua en ru

Китай, Японія, Південна Корея і країни АСЕАН мають намір створити найбільшу зону вільної торгівлі

Китай, Японія, Південна Корея і країни АСЕАН мають намір найближчим часом створити всестороннє регіональне економічне партнерство (найбільшу зону вільної торгівлі) - старт переговорам був даний на саміті країн Східної Азії. Провідні азіатські економіки до співпраці вимушує падіння експорту в Євросоюз - в Японії на цьому фоні чекають входження економіки в рецесію, в Китаї ж темпи зростання торгового обороту за три квартали цього року знизилися до 6,3% - небаченого низького показника. Про це пише "Комерсант-Україна".

Головним підсумком саміту країн Східної Азії, що завершився в Пномпені, стала домовленість лідерів 16 країн регіону, сумарний ВВП яких складає близько 20 трлн дол., приступити до переговорів по створенню всестороннього регіонального економічного партнерства (Regional Comprehensive Economic Partnership, RCEP). У нове об'єднання, як планується, повинні увійти країни АСЕАН (десять держав, включаючи Таїланд, Індонезію і В'єтнам), Китай, Японія, Південна Корея, Індія, а також Австралія і Нова Зеландія - це дозволить створити найбільшу в світі зону вільної торгівлі. Експерти Організації економічного співробітництва і розвитку раніше вже відзначали зростаючий інтерес південно-східних економік до внутрішнього ринку Китаю і його транспортного потенціалу на шляху до ринків розвинених країн. "Переговори по RCEP планується завершити до 2015 року", - заявив вчора міністр торгівлі Сінгапуру Лім Хнг Кіанг.

Успішність всього проекту тим часом залежить насамперед від здатності трьох далекосхідних країн - Китаю, Японії і Південної Кореї - домовитися між собою про скасування мит у ключових галузях промисловості. Можливість зони вільної торгівлі обговорюється з 2002 року, проте відмовитися від політики протекціонізму виявилося не так легко (у Південній Кореї співвідношення експорту до ВВП - 52%, в Китаї - 30%). Більш того, положення загострюють територіальні розбіжності в Південно-Китайському морі. Проте цього року процес зрушився з мертвої точки - причиною тому - різке падіння експорту в країни ЄС, найбільшого споживача товарів з Китаю і Японії.

Читайте також: Україні економічно вигідна інтеграція з МС, ШОС, АСЕАН і БРІК, - Янукович