ua en ru

Іран: При подальшому зниженні цін на нафту ОПЕК може зібратися на позачергову сесію

У випадку подальшого зниження цін на нафту вищий орган Організації країн - експортерів нафти - конференція ОПЕК - збереться на позачергову сесію. Про це в інтерв'ю місцевій газеті повідомив представник Ірану в ОПЕК Мохаммад Алі Хатібі, передає Reuters.
Нагадаємо, до кінця 2011 р. Іран головує в організації.
"Можливість проведення позачергової сесії існує завжди. Зараз виникли деякі стурбованості, і якщо знижувальному тенденція продовжиться, можна очікувати проведення позачергової сесії", - заявив Хатібі. Між тим оглядачі відзначають, що країни Перської затоки - основні виробники "чорного золота" - без ентузіазму відносяться до проведення "позачергової сесії" .
Варто зазначити, що сьогодні в інтерв'ю Reuters заступник міністра енергетики Іраку Хуссейн Шахрістані висловився проти перегляду квот видобутку нафти на черговій сесії конференції, а також проти скорочення нафтовидобутку в даний час. Він також додав, що мало хто з членів ОПЕК допустить здешевлення нафти, при якій її ціна опуститься нижче 90 дол./бар.
Нагадаємо, за вересень ціна нафти WTI впала на 9,61 дол./бар., або на 10,8%, а ціна нафти Brent втратила за місяць 12,09 дол./бар. або 10,5%. З початком жовтня зниження цін на нафту продовжилося. За підсумками торгів 4 жовтня на InterContinental Exchange в Лондоні листопадовий контракт на нафту Brent Crude подешевшав на 1,92 дол., закрившись на позначці 99,79 дол./бар. На New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в листопаді знизився на 1,94 дол., до 75,64 дол./бар.
ОПЕК була створена в 1960 р. для стабілізації світових цін на нафту. Метою ОПЕК є координація діяльності та вироблення спільної політики щодо видобутку нафти серед країн - учасників організації, підтримка стабільних цін на нафту, забезпечення стабільних поставок нафти споживачам, отримання віддачі від інвестицій в нафтову галузь. В ОПЕК входять Іран, Ірак, Кувейт, Саудівська Аравія, Венесуела, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Ангола, Еквадор.