ua en ru

Fitch: Економіка Італії, ймовірно, вступила у фазу рецесії

Італійська економіка, ймовірно, вже вступила у фазу рецесії, а непроста обстановка в єврозоні додатково ускладнює завдання, які стоять перед новим урядом країни на чолі з Маріо Монті. Відповідна позиція експертів Fitch міститься в обнародуваній сьогодні доповіді міжнародного рейтингового агентства по ситуації в Італії після зміни влади в країні. На їх думку, знайти політичну і суспільну підтримку для проведення структурних реформ владі Італії буде важко в світлі високого безробіття. При цьому ще складніше буде переконати інвесторів в ефективності реформ для прискорення темпів економічного зростання.
Пріоритет в політиці нової влади буде відданий проведенню фіскальних реформ (заходів бюджетно-податкового оздоровлення), при цьому на першому місці в списку завдань антикризової програми уряду стоїть питання про зниження рівня держборгу. Для того, щоб "підстебнути" економічне зростання і повернути довіру інвесторів, новому уряду країни доведеться неабияк потрудитися: зробити кроки зі скорочення держвидатків, лібералізації економіки і підвищення гнучкості ринку праці, відзначає Fitch.
У документі Fitch наголошується, що повернення довіри інвесторів є першорядним завданням для італійського уряду на тлі зростання прибутковості італійських держоблігацій. В ході торгів 9 листопада ринкова прибутковість 10-річних держоблігацій Італії перевищила відмітку в 7%. Вартість запозичень в 7% розцінюється учасниками ринку як критична: при таких ставках покриття бюджетного дефіциту і гладке рефінансування зобов'язань, що закінчуються, стає скрутним. Саме після того, як ставки по аналогічних держпаперах Греції, Португалії і Ірландії перевищили 7%, ці країни єврозони були вимушені звертатися за міжнародною фінансовою допомогою.
Fitch вважає, що європейські і міжнародні структури втрутяться і спробують врятувати будь-яку системно значущу суверенну одиницю у валютному блоці, включаючи Італію. В той же час, зсув акценту на участь приватного сектору в програмі екстреної допомоги і другорядна позиція вимог приватних кредиторів (ЄС і МВФ володітимуть першорядними правами) обумовлюють значні ризики, які несуть утримувачі бондів, хоча зовнішня підтримка з боку ЄС і МВФ знижує кредитний ризик в короткостроковій перспективі.
Fitch відзначає, що суверенні рейтинги Італії залежать від здатності країни залучати фінансування на ринку. У випадку, якщо країна втратить цю можливість, її рейтинги будуть знижені.