ua en ru

Близнюк: Місцева влада не повинна розраховувати на автоматичне виділення коштів для компенсації різниці в тарифах

Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк рекомендує місцевим керівникам і розпорядникам у житлово-комунальній сфері не розраховувати на автоматичне виділення коштів з держбюджету на погашення різниці в тарифах за надання комунальних послуг, оскільки ці кошти надаватимуться не автоматично, а з урахуванням показників дебіторської і кредиторської заборгованості у сфері ЖКГ. Про це Близнюк заявив на сьогоднішній селекторній нараді Мінрегіону з керівниками областей, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ви думаєте, що автоматично отримаєте різницю в тарифах, цього не буде. Тому що мені керівник бюджетного комітету (Верховної Ради України Валерій Баранов) говорив: "Анатолій Михайлович, що ж це робиться? Там, де в містах і районах ухвалили рішення про підняття тарифів, то у них менше або зовсім немає різниці в тарифах і з 27 регіонів 16 регіонів різницю в тарифах після електрика закрили повністю до нуля. А в Луганській області залишилося 540 млн боргів. А у них немає різниці в тарифах. Там орендне підприємство або концесія, і там піднята ціна". Тому я розумію всі нюанси і авторитет, який хоче мати мер і заступник голови. Подивіться на це питання! Жоден з вас автоматично не отримає ці кошти. Ми подивимося, наскільки ви займаєтеся цими питаннями і яка у вас заборгованість кредиторська і дебіторська, у тому числі і комерційні структури, про які говорив Олександр Миколайович (Аліпов - перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства)", - сказав міністр.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, вже у вересні Мінрегіон проситиме парламент внести зміни ухвалити рішення про виділення з бюджету 6 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах.

Також нагадаємо, що на сьогоднішній нараді перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Олександр Аліпов повідомив, що розмір дебіторської заборгованості у сфері ЖКГ на сьогодні складає 15 млрд грн, а кредиторської - 21 млрд грн.