ua en ru

Банкам єврозони необхідно 400 млрд євро нового капіталу, - ОЕСР

Банкам зони євро необхідно 400 млрд євро нового капіталу. З такою заявою виступили експерти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє телеканал "Росія 24".

Аналітики ОЕСР у своїй доповіді "Focus: Strengthening Euro Banks" відзначають, що найбільш помітно проблема браку банківського капіталу виявляється не в проблемних країнах європейської периферії, а в фінансовій системі так званих "стрижневих" країн єврозони, таких як Німеччина, Франція і Голландія. Винятком є ​​лише Греція, де дана проблема стоїть ще гостріше.

За оцінками експертів, сукупний обсяг додаткового капіталу для банків єврозони становить приблизно 400 млрд євро, що еквівалентно 4% від річного ВВП єврозони.

"Останнім часом ми бачимо певну стабілізацію у фінансовому секторі Європи, що, звичайно, є позитивним сигналом як для влади, так і для приватного сектора. Однак для подальшого поліпшення ситуації необхідне продовження реформ у банківському секторі. Ми не можемо просто повернутися до колишніх параметрів вкрай низького рівня власного капіталу банків, які були в докризовий період. Мова не йде про якусь нову програму порятунку банків або європейської периферії. Це проблема нестачі капіталу, яку необхідно вирішувати практично у всіх європейських країнах. У багатьох ключових країнах Європи вона стоїть особливо гостро", - сказав старший економіст ОЕСР Себастьян Барні.

В ОЕСР вважають, що більш реальним критерієм, який міг би забезпечити стабільність європейських банків, було б підвищення обсягу власного капіталу до рівня в 5% від загального обсягу активів на балансі банків. Варто відзначити, що це більш консервативна пропозиція, ніж поточний план з підвищення норм основного капіталу першого рівня по відношенню до загального обсягу активів до 3% за правилами угоди "Базель III" до 2019 р.

В ОЕСР визнають, що підвищення рівня капіталу в обсязі 400 млрд євро в поточних умовах для багатьох європейських країн буде вкрай непростим рішенням. На думку Барні, процес підвищення рівнів власного капіталу може бути поступовим, але так чи інакше він повинен тривати, щоб переконати інвесторів в серйозності намірів влади і приватного сектора Європи щодо забезпечення стабільності фінансової системи Старого Світу.

Читайте також: Економічна активність єврозони в 2013 р. буде стриманою, - Драгі