ua en ru

"Вибори в Україні були прозорими, відкритими, проте у нас є низка претензій, пов'язаних з порушеннями в регіонах", - CIS-EMO

Вибори в Україні були прозорими, відкритими, проте у нас є низка претензій, пов'язаних з порушеннями в регіонах. Таку думку висловив директор місії спостерігачів CIS-EMO Олексій Кочетков.

Україна виконала всі зобов'язання, узяті на себе країною в рамках ОБСЄ. "Вибори були прозорими, відкритими, проте у нас є ряд претензій, пов'язаних з порушеннями в регіонах", - заявив Півники.
Член комісії із спостереження за фінансуванням політичних партій Франції, представниця місії CIS-EMO Вероника Руез (Франція) виразила задоволення минулими виборами, відзначивши, що всі демократичні процедури були дотримані, а електоральному процесу була забезпечена необхідна прозорість, яка проте має, на думку Руез, і свої негативні сторони. "Наявність прозорих урн може порушувати принцип таємниці голосування, адже за бажання сторонні можуть бачити, хто і як голосує", - виразила свою заклопотаність представниця CIS-EMO. В той же час вона відзначила, що в цілому експеримент по впровадженню веб-камер на виборчіх дільницях виявився успішним.
В день голосування учасники місії, що знаходилися в 12 регіонах України, зафіксували близько 400 порушень, 64% з яких були пов'язані з діяльністю вибіркових комісій, а 17% - з роботою штабів кандидатів по мажоритарних округах. "Політична боротьба з партійного рівня поступово переходить на рівень мажоритарних округів, де між собою змагаються не бренди, а персоналії, при цьому роль адміністративного ресурсу на виборах значно знижується", - повідомив координатор CIS-EMO Дмитро Ефімов. На думку експертів місії, на виборах "адмінресурс не носив системного характеру".
Читайте також: Підрахунок голосів на виборах у ВР