ua en ru

За фактом фальсифікації справи Юрія Луценка порушено справу, - ГПУ

Генеральна прокуратура України (ГПУ) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юрія та Ірини Луценків стосовно колишніх службових осіб Генпрокуратури, Печерського районного суду м. Києва, а також Міністерства внутрішніх справ України.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юрія та Ірини Луценків стосовно колишніх службових осіб Генпрокуратури, Печерського районного суду м. Києва, а також Міністерства внутрішніх справ України. Про це повідомили у Головному слідчому управлінні Генпрокуратури, передає прес-служба відомства.

Вказане провадження розпочато за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 374 (порушення права на захист), ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід або арешт), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Як зазначають у ГПУ, в ході досудового розслідування, зокрема, з'ясовано, що посадові особи МВС України підробили висновок службового розслідування щодо законності дій працівників МВС України під час провадження за оперативно-розшуковою справою. Також вони протягом 2010-2012 рр. під час розслідування кримінальних справ стосовно Луценка чинили тиск на свідків з метою примушування їх до надання завідомо неправдивих свідчень, які стали підставою для прийняття відносно нього завідомо неправосудних вироків.

Окрім того, встановлено, що екс-службовці Генпрокуратури на підставі штучно створених доказів завідомо незаконно пред'явили Юрію Луценку обвинувачення у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, що в подальшому стало підставою для обрання йому завідомо незаконного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В подальшому, троє суддів Печерського районного суду м. Києва 27 лютого 2012 р. відповідно до результатів судового розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка винесли завідомо неправосудний вирок, яким екс-міністра внутрішніх справ визнано винним у вчиненні інкримінованих йому злочинів та призначено покарання у виді позбавлення волі.

Крім того, один з суддів вищевказаного суду 17 серпня 2012 р. за результатами розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка виніс завідомо неправосудне рішення, що призвело до їх засудження за ст. 367 ч. 1 (службова недбалість) КК України.

Також, зазначають у прокуратурі, в ході розгляду вищезазначених кримінальних справ судді Печерського райсуду умисно, систематично та грубо порушували передбачене чинним законодавством України право підсудного Луценка на захист. Вони постановили вироки, не надавши належної оцінки беззаперечним доказам, які свідчили про відсутність в діях екс-міністра складів інкримінованих йому злочинів.

Нагадаємо, 20 березня 2014 р. Печерський районний суд Києва скасував усі судові вироки у відношенні екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.